Infostart.hu
eur:
388.08
usd:
336.01
bux:
123738.29
2026. március 12. csütörtök Gergely

Január 1-jén kezdik a Szabadság híd felújítását

Január 1-jén megkezdődhet a Szabadság híd várhatóan két évig tartó felújítása - döntött a Fővárosi Közgyűlés.

A testület - részben a 4-es metró építésére szánt 300 milliárd forintos keretből - 4,9 milliárd forintot biztosított az 1896-ban épült, majd 1946-ban újjáépített híd teljes rekonstrukciójára.

A híd pályaszerkezetét utoljára 1980-ban újították fel. A rekonstrukcióval egy időben 440 millió forintból megújítják a híd köz- és díszvilágítását is.

Vajda Pál szocialista főpolgármester-helyettes azt mondta: a hídon a műemléki jellegű felújítás után is közlekednek majd villamosok.

Címlapról ajánljuk
„Ha elindul az olaj a Barátságon, nem blokkoljuk az ukrán hitelt”
Kormányinfó

„Ha elindul az olaj a Barátságon, nem blokkoljuk az ukrán hitelt”

Feloldják a titkosítását a Tisza Párt külföldi támogatásáról szóló jelentésnek, Volodimir Zelenszkij Gulyás Gergely szerint „hülyeségeket beszél”, a Volánbuszok valóban nem tudnak védett áron tankolni, lesznek Orbán Viktor-fejes óriásplakátok, de Fidesz-pénzből. Orbán Viktor „nincs teljes biztonságban”. A parlamenti ciklus lezárultával, bő egy hónappal az országgyűlési választások előtt is volt Kormányinfó, Gulyás Gergely kancelláriaminiszter és Vitályos Eszter kormányszóvivő újságírói kérdésekre is válaszoltak.
inforadio
ARÉNA
2026.03.12. csütörtök, 18:00
Kövér László
az Országgyűlés elnöke, a Fidesz Országos Választmányának elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×