Infostart.hu
eur:
364.52
usd:
316.16
bux:
146688.57
2026. augusztus 2. vasárnap Lehel

Bevásárlóközpont épül a pakura tavak helyén

Év végéig kármentesítik a pakura tavak környékét a XVIII. kerületben. Az egykori bányagödrökbe hordott környezetszennyező kőolajszármazék helyére kereskedelmi központot építenek - mondta el a kerület polgármestere az InfoRádióban.

Mester László felidézte, hogy a terület kármentesítésének hosszú története van, egyszer már önkormányzati beruházásban elindult a folyamat, akkor addig sikerült eljutni, hogy az ivóvízbázist már nem veszélyeztette a kőolajszármazék.

Közben azonban kiderült, hogy legalább egymilliárd forintba kerül a kármentesítés, ami meghaladja az önkormányzat lehetőségeit - tette hozzá a polgármester.

A kerület most egy olyan beruházót talált, amely átvállalta a kármentesítés költségeit, a területen pedig bevásárlóközpont létesít, új közlekedési útvonalakkal.

A beruházó 1,5 milliárd forintból tisztítja meg a több mint 20 hektár nagyságú szennyezett területet.

A budapesti iparvállalatok és fűtőművek energiaellátására a helyszínen tárolt pakurát az egykori Tüzép szállította oda, és tíz szigeteletlen kavicsbánya-gödörben helyezte el.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.03. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Energiakrízis: hamarosan teljesen leállhat a Paksi Atomerőmű

Energiakrízis: hamarosan teljesen leállhat a Paksi Atomerőmű

Vasárnap tovább fokozódik a hőség Magyarországon, a csúcshőmérséklet több helyen megközelítheti a 40 fokot. Paksnál reggel mínusz 133 centiméterre süllyedt a Duna, éjszaka pedig leállították a 4. blokk még működő turbinagenerátorát, így az atomerőműben már csak a 2. blokk termel, az is 50 százalékos teljesítménnyel. Az ország ezzel a teljes paksi leállás küszöbére került, miközben a következő napokban tovább nőhet az áramigény és fokozódhat a vízhiány. Cikkünk folyamatosan frissül a hőségkrízis és az energiaellátási helyzet legfontosabb fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×