Infostart.hu
eur:
363
usd:
307.26
bux:
139499.37
2026. április 16. csütörtök Csongor

Önkényeskedik a kulturális miniszter?

Szakmai érdekvédelmi szervezetek szerint a kulturális miniszter önkényesen, a szakmai testületek javaslatait figyelmen kívül hagyva nevezett ki kurátorokat a Nemzeti Kulturális Alap kollégiumaiba.

A Magyar Színházi Társaság, a Magyar Táncművészek Szövetsége és a Magyar Zenei Tanács a Gyurcsány Ferenc kormányfőnek küldött levelében azt írta: a szakma jobban tudja, milyen személyre van szükség a különböző irányzatok és területek optimális képviselete érdekében.

A Nemzeti Kulturális Alap keddi tisztújító ünnepségén 23 új kurátor vehette át megbízását. Bozóki András, a kulturális tárca vezetője akkor visszautasította azokat a bírálatokat, hogy a színházi, a tánc, valamint a zenei kollégiumnál az általa kinevezett kurátorok esetében nem vette figyelembe a szakmai szervezetek véleményét. Hozzátette: olyan embereket választott, akik az általa képviselt nyitottabb kultúrpolitikát képviselik.

Címlapról ajánljuk

Alkotmányjogász: minden közjogi méltóság leváltható, de komoly feltételei vannak

Magyar Péter, a Tisza Párt miniszterelnök-jelöltje már vasárnap este követelte számos közjogi méltóság és független állami intézmény vezetőjének lemondását. Valamennyi állami tisztségviselő és közjogi méltóság esetében van lehetőség az elmozdításukra, de Stánicz Péter alkotmányjogász az InfoRádióban jelezte, ehhez sok feltételre van szükség, egyes esetekben az alaptörvény módosítására is.
inforadio
ARÉNA
2026.04.16. csütörtök, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×