Infostart.hu
eur:
393.44
usd:
344.62
bux:
121754.84
2026. március 14. szombat Matild

Lomnici szerint sok a politikailag motivált per

A függetlenség és a pártatlanság megőrzését nevezte az idei év legnagyobb eredményének a Legfelsőbb Bíróság elnöke. Lomnici Zoltán a 2005-ös évet értékelve azt mondta: egyre több a politikailag is motivált bírósági ügy.

A Legfelsőbb Bíróság elnöke közvélemény-kutatási adatokra hivatkozva azt mondta: a megkérdezettek 28 százaléka sejt politikai befolyást egy-egy bírósági döntés mögött, miközben a bírói hivatást a legnagyobb presztízsűek közé sorolták a válaszolók.

Lomnici Zoltán az idei év nagy eredményei közé sorolta azt is, hogy másfél évtized után újra naprakész az Legfelsőbb Bíróság, a debreceni és a győri ítélőtábla átadásával pedig teljessé vált a négyszintű bírósági rendszer.

Lomnici Zoltán a bíróképző akadémia munkába állását nevezte a következő év legfontosabb eseményének.

Címlapról ajánljuk

A történelemben példátlan olajpiaci apokalipszis fenyeget

A Nemzetközi Energiaügynökség szerint a történelemben még nem volt példa az olajpiac olyan mértékű megzavarására, mint most, az iráni háború idején. Az ügynökség korábban egy hatalmas vésztartalék felszabadítását jelentette be. Közben a Perzsa-öbölben több tankhajót találat ért és hírek szerint Irán aknákat telepít a Hormuzi-szorosban, az Öböl kőolajkereskedelmének kulcspontján..
inforadio
ARÉNA
2026.03.16. hétfő, 18:00
Nacsa Lőrinc
a Miniszterelnökség Nemzetpolitikáért Felelős Államtitkára
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×