eur:
394.25
usd:
369.7
bux:
65209.95
2024. április 19. péntek Emma
Nyitókép: Pexels.com

Óriási járványügyi fordulat történik épp Szlovákiában

A novemberben elvégzett országos tesztelések ellenére egyre komolyabbra fordul a járványhelyzet Szlovákiában. A kórházakban ápolt koronavírus-fertőzöttek száma meghaladja a kétezret. Az egészségügyi miniszter szigorúbb óvintézkedéseket helyezett kilátásba. Úgy véli, nagyobb értelme lenne az országos lezárásnak, mint a régiósnak, tekintve, hogy csaknem minden járásban rosszul alakul a járványhelyzet.

Marek Krajčí egészségügyi miniszter hangoztatta, hogy az egyre rosszabbodó helyzetre való tekintettel, amikor olyan sokan vannak kórházban a Covid-19 betegséggel összefüggésben, mint még eddig soha, nem mutatkozik más lehetőség, mint a lockdown, vagyis a lezárás, a kijárási korlátozás.

Krajčí szerint míg a novemberi országos tesztelés előtt csak néhány régióban terjedt el a koronavírus, mostanra egyre több az olyan régió, ahol a Covid-19-betegség nagyon terjedőben van. A kórházi ágyak fele megtelt a fertőzöttekkel, akiknek a kezeléséhez személyzetre van szükség, de már 2200 egészségügyi dolgozó megfertőződött – figyelmeztetett a tárcavezető.

Marek Krajčí emlékeztetett, hogy míg az északi járásokban sikerült a járványt megfékezni, másutt romlik a helyzet. Ebben szerepet játszottak a novemberi kormányellenes tüntetések és az, hogy hiányoznak a szigorú intézkedések.

„Az emberek belefáradtak, és a szabályokat nem tartják be”

– tette hozzá a miniszter.

Marek Krajčí már a pandémiabizottság múlt pénteki ülésén mutatott egy térképet, amely szerint Vágújhelyen, Privigyén, Puhóban, Léván és Nagykürtösön a legrosszabb a helyzet, de Pozsonyban és Kassán is egyre súlyosabb. Arra a kérdésre,

hogy a karácsony hogyan fog kinézni, az egészségügyi miniszter úgy felelt, mondja meg az, akinek van a jósláshoz kristálygömbje.

Mindenesetre hozzátette, hogy ha addig nem lesz komoly tesztelés, tényleg nem marad más hátra, mint korlátozni a szabad mozgást és a találkozásokat.

Ez nehéz lehet már azért is, mert vannak kezdeményezések, amelyek ennek éppen az ellenkezőjét akarják elérni. Boris Kollár házelnöknek például síközpontja van Donovalyn, és éppen ő volt az, aki kijelentette, hogy márpedig megnyitja azt a látogatók előtt. Kassáról pedig olyan kezdeményezés indult el, hogy a közegészségügyi hatóság tiltása ellenére nyissanak ki a vendéglők, bárok, edzőtermek. Marek Krajčí szerint elszomorító ez a lázadás, és az embereket arra kéri, ne engedjenek a csábításnak, ne látogassák ezeket a helyeket.

Példás büntetést helyezett kilátásba a Közegészségügyi Hivatal is, amely nyilatkozatában elismeri, hogy a vendéglátóipar súlyos helyzetben van a pandémia miatt, de az emberek egészségének védelme érdekében kénytelen lesz szigorúan fellépni a szabályszegők ellen.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: eljött az idő, hogy Budapest után Brüsszelben is megmentsük a szabadságot

Orbán Viktor: eljött az idő, hogy Budapest után Brüsszelben is megmentsük a szabadságot

"Amíg nemzeti kormány lesz, Magyarország nem lép be az ukrajnai háborúba senkinek az oldalán" - jelentette ki a Fidesz EP-kampánynyitó rendezvényén pénteken Orbán Viktor pártelnök. "No migration, no gender, no war" - adta ki a hármas jelszót.

Kaiser Ferenc: a mérsékelt izraeliek nem Iránt féltik, hanem az amerikai fegyvercsomagot

Hírügynökségi jelentések szerint az izraeli hadsereg csapást mért több célpontra Iránban, de ezt Izraelben hivatalosan nem erősítették meg. Irán azt közölte, hogy a légvédelme működésbe lépett, és az okozott robbanásokat a közép-iráni Iszfahán körzetében. Kaiser Ferenc, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense szerint ez izraeli jelzés, figyelmeztetés volt Iránnak a hétvégi zsidó állam elleni támadása után.
VIDEÓ
Kórházi razziákba kezd a Belügyminisztérium

Kórházi razziákba kezd a Belügyminisztérium

A magyar kórházakban a következő napoktól mobil ellenőri csoportok jelenhetnek meg, hogy ellenőrizzék, az orvosok és a szakdolgozók munkaidőben valóban jelen vannak-e az egészségügyi intézményekben. A revízió a betegekre is kiterjed, és azt vizsgálják, valóban „az állami finanszírozásnak megfelelően vannak-e az intézményekben elhelyezve”. Az ellenőrzés célja, hogy kiszűrjék azt, hogy az állami egészségügyi dolgozók munkaidőben a magánszektorban maszekolnak – számolt be a Válasz Online saját értesülései alapján.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×