Infostart.hu
eur:
358.85
usd:
314.12
bux:
143348.41
2026. július 14. kedd Örs, Stella
Lelepleződött a holland király titkos élete

Lelepleződött a holland király titkos élete

Nem mindennapi kezek irányították rendszeresen a KLM holland légitársaság gépeit. Maga a holland király vezette “hobbiból” a repülőket, de mostanra feladta szórakozását.

Ha Ön az utóbbi 20 évben KLM-gépen ült, akkor előfordulhat, hogy királyi kegyben volt része. Vilmos Sándor holland uralkodó ugyanis egy lapinterjúban beismerte: 21 éven át dolgozott “részmunkaidőben” a Holland Királyi Légitársaság pilótájaként, előtte pedig a szintén holland Martinair gépeit is vezette.

Mint elmondta, “vendégpilótaként” és másodkapitányként havonta két alkalommal reptetett utasokat a légicégek Fokker 70-es gépein.

Most, hogy a Fokkereket kivonják a forgalomból, az uralkodó kénytelen lesz tanfolyamra járni, hogy átképezze magát Boeing 737-es pilótává.

Az 50 éves uralkodó, aki 17 millió alattvalóval büszkélkedhet, azt mondta: a repülés számára hobbi, ami segít egy időre elfelejteni királyi teendőit.

Lelepleződött a holland király titkos élete

“Gépet vezetsz, utasokra figyelsz és együtt dolgozol a személyzettel. Felelős vagy értük”

– mondta Vilmos Sándor a De Telegraaf című holland lapnak.

“Nem viheted magaddal az égbe a földi gondjaidat. Teljesen másra lehet hangolódni és nekem ez a legmegnyugtatóbb a repülésben” – tette hozzá.

Mint a Guardian című lap megjegyezte, eddig sem volt titok, hogy a holland király profi pilóta, aki vezetett már KLM-gépet. Az azonban eddig nem volt ismert, hogy ezt milyen rendszeresen tette meg.

A 2001. szeptember 11-I terrortámadások óta a pilótafülke ajtaját zárva tartják a repülés idején, így kevés utas tudja, hogy királyi kéz vezeti a gépet.

Szeptember 11-e előtt nyitva volt az ajtó.

“Az emberek rendszeresen benéztek, és kellemes meglepetés volt a számukra, amikor megláttak ott ücsörögni”

– mesélte.

A holland király azt is elmondta, hogy csak nagyon kevesen ismerik fel, amikor az amszterdami Schipol-reptéren KLM-uniformisában és pilótasapkában végighalad.

Másodpilótaként ráadásul nem is kell bemutatkoznia, amikor az utasokhoz szól. Van, aki ugyan felismeri a hangját, de a legtöbb utas úgysem figyel oda – mesélte.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.07.15. szerda, 18:00
Németh Zsolt
az Országgyűlés külügyi bizottságának fideszes alelnöke
Kijött a hét legfontosabb adata - Mutatjuk a tőzsdei reakciókat!

Kijött a hét legfontosabb adata - Mutatjuk a tőzsdei reakciókat!

A magyar tőzsde emelkedik, de Európa többi piacán is egyre jobb hangulatban zajlik a kereskedés az iráni eszkaláció ellenéret. Az olaj egyre nagyobbat emelkedik, ennek is köszönhetően a magyar tőzsdén kilőtt a Mol részvénye. Amerikában ma a nagybankok kezdték el közölni a negyedéves számaikat, a JP Morgan és a Wells Fargo is erős számokat közölt. Ezeknél jóval nagyobb sztori, hogy az IBM a vártnál gyengébb előzetes bevételi prognózist tett közzé a második negyedévre vonatkozóan, aminek hatására a részvény 20 százaléknál is nagyobbat zuhant a kereskedésben. A vártnál jóval enyhébb inflációs adat után a kereskedők gyorsan visszavágták a júliusi Fed-kamatemelésre vonatkozó várakozásaikat, az adatközlés hatására a dollár nagy gyengülésbe kapcsolt, a 10 éves amerikai hozam beesett, az aranyár pedig kilőtt, és a tengerentúli tőzsdék is emekednek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×