eur:
402.06
usd:
372.76
bux:
89897.98
2025. április 1. kedd Hugó
A győztes pályázat, a Közti Zrt. és a Hamburg C Kft. munkája a Pázmány Péter Katolikus Egyetem új belvárosi campusának megtervezésére kiírt pályázat ünnepélyes eredményhirdetésén a Pollack Mihály téren, a Magyar Rádió volt Márványtermében 2021. november 11-én.
Nyitókép: MTI/Bruzák Noémi

Tabudöntögető közgazdászképzést indítanak a Pázmányon

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem idén új képzést indít, amely a katolikus egyház és a modern kapitalista gazdaság összefüggéseiről szól.

Az, hogy a katolikus egyetem is bejelentkezett ezen a területen új képzéssel – nevezetesen a gazdálkodási és menedzsment alapszakkal – azonban csak a felületes szemlélő számára lehet meglepetés.

Amint arra a képzésért felelős oktató, Dr. Botos Máté, a Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar volt dékánja az Infostartnak elmondta, a katolikus egyetemek igen jelentős szerepet játszottak az elmúlt évszázadban a különböző gazdaságok sikereiben – elég csak a Chilei Katolikus Egyetemre utalni az ország életében, vagy a milánói Szent Szív egyetem világszínvonalú képzéseire, nem is szólva a Navarrai Egyetemről, amelynek MBA-programját vette át a Pázmány immár két éve és sikeresen működteti hazánkban.

Igaz ugyan, hogy az 1992-ben (újra)alapított egyetem mindeddig inkább mintha távolságot tartott volna a gazdaságtudományoktól, most úgy tűnik, mégis belevágnak abba, hogy ezen a területen kihívói legyenek a kifejezetten ilyen profilú versenytársaiknak.

Dr. Birher Nándor, a kar dékánja szerint szó sincs arról, hogy profilváltásra törekednének, inkább csak arról van szó, hogy a katolikus egyetemnek „van mondanivalója ezen a téren – a gazdaság társadalmi felelősségvállalás nélkül értelmetlen és értelmezhetetlen is, erre szeretnénk képzésünkkel ráirányítani a figyelmet.”

A Pázmány képzéséhez kapcsolódó szakembergárda nemcsak elkötelezett, hanem rendkívül jól képzett is, az együttműködő partnerek – úgy tűnik – örömmel várják az itt majdan végzőket.

Van rá tehát esély, hogy a katolikus egyetem most meghirdetett szakján olyan emberek végeznek majd, akik számára

evidencia lesz Adam Smith mellett az egyház társadalmi tanítása is;

azaz olyan vállalkozók, szakemberek, akik úgy lesznek sikeresek, hogy bizonyos erkölcsi-világnézeti megfontolásokhoz ragaszkodnak.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
A víruskutató elmagyarázta, miért kell vakcinázás helyett leölni az állatokat

A víruskutató elmagyarázta, miért kell vakcinázás helyett leölni az állatokat

Három hónapig még biztosan védekezni kell a ragadós száj- és körömfájás nevű állatbetegség ellen, amely eddig két Győr-Moson-Sopron vármegyei szarvasmarha-telepen bukkant fel – mondta az InfoRádió által megkérdezett víruskutató. Rusvai Miklós szerint az eddig bevezetett járványvédelmi intézkedések jók. A szakember azt is elmagyarázta, hogy miért van szükség az érintett állatállományok leölésére, és miért nem megoldás a vakcinázás.

Vlagyimir Putyin népesebb hadsereget akar, mint az amerikai

Több mint egy évtizede nem látott sorozási kampányt rendelt el Vlagyimir Putyin. Kommentátorok szerint ezzel az orosz elnök értésre adta: nagyobb létszámú hadsereget akar, mint ami az Egyesült Államoknak van.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.02. szerda, 18:00
Vágujhelyi Ferenc
a Nemzeti Adó- és Vámhivatal elnöke
Erősödött a forint az euróval szemben

Erősödött a forint az euróval szemben

Kedd reggel úgy tűnt, hogy ma sorozatban a hetedik egymást követő napon is gyengülni fog a forint, de aztán fordulat következett be a délelőtti kereskedésben, és délre már 1 egységnyi erősödés mutatkozott 402,5-ig az euróval szemben. Itt aztán elfogyott a forint kis lendülete és a nap további részében nem láttunk mozgást, még a délutáni amerikai adatcsomag sem mozgatta meg a devizaárfolyamokat. A befektetők világszerte tűkön ülve várják a Trump-adminisztráció holnapra ígért vámdöntését az EU-val és más gazdaságokkal szemben, így amíg nem tisztul a kép, visszafogott kereskedési aktivitás lehet a jellemző.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×