eur:
411.68
usd:
395.29
bux:
79551.8
2024. november 23. szombat Kelemen, Klementina
Washington, 2018. április 21.Bill Gates, a Microsoft amerikai számítástechnikai társaság alapító elnöke a humán tőkebefektetés hatásait elemző panelbeszélgetésen a Nemzetközi Valutaalap (IMF) és a Világbank tavaszi ülésszakán az IMF washingtoni székházában 2018. április 21-én. (MTI/EPA/Pete Marovich)
Nyitókép: MTI/EPA/Pete Marovich

Bill Gates a mesterséges intelligencia védelmére kelt

A tech-milliárdos véleménye szerint a mesterséges intelligencia-technológia, ha megfelelő szintre jut, képes lesz ellensúlyozni a hatalmas energiafogyasztását.

Bill Gates Londonban felszólította a környezetvédőket, és a kormányokat, hogy "ne vigyék túlzásba" az új generatív mesterséges intelligencia rendszerek működtetéséhez szükséges hatalmas energiaigény miatti aggodalmaskodást - írja a Financial Times cikke nyomán a Portfolio.

Az olyan technológiai óriásvállalatok, mint a Microsoft, több tízmilliárd dollárt fektetnek be hatalmas új adatközpontokba, Gates szerint ezek az adatközpontok 2-6 százalékkal fogják növelni a globális villamosenergia-felhasználást. A Microsoft társalapítója szerint az a kérdés, hogy az MI képes lesz-e több mint 6 százalékos csökkenést elérni az energiafelhasználásban. Hozzátette: szerinte biztosan.

A vállalat májusban elismerte, hogy 2020 óta csaknem harmadával nőtt az üvegházhatású gázok kibocsátása, ami nagyrészt az adatközpontok építésének köszönhető.

Bill Gates, aki az igazgatótanácsból ugyan távozott, de Satya Nadella vezérigazgató tanácsadója maradt, azt mondta, hogy a tech-vállalatok magasabb árat, azaz "zöld prémiumot" fizetnek a tiszta energiáért, mivel új energiaforrásokat keresnek, ami segít a fejlesztésében és elterjesztésében. Azonban azt hozzátette, hogy az átmenethez szükséges zöldáram mennyisége közel sem fog olyan gyorsan megjelenni, mint amilyen gyorsan szükségük van rá.

A nagy technológiai cégek, köztük a Microsoft, az Amazon és a Google felvázolták, hogy több tízmilliárd dollárt költenek a mesterséges intelligencia rendszerek működtetéséhez szükséges számítástechnikai infrastruktúra kiépítésére a világ országaiban - írják. Ám már most kihívásokat jelentenek az új technológiát kiépítő vállalatok számára az energiaellátásban tapasztalható korlátok. Becslések szerint 2030-ra az USA villamosenergia-termelésének 9 százalékát foglalhatják le az MI-központok, ami a mostani kétszerese.

Címlapról ajánljuk
Takács Ernő: 2025 hozhatja fellendülést az ingatlanfejlesztési piacon

Takács Ernő: 2025 hozhatja fellendülést az ingatlanfejlesztési piacon

Az ipari ingatlanoké most a slágerpiac, az iroda-, a vásárlóközpont-, szállodafejlesztés közül a legtrendibb – mondta Takács Ernő, az Ingatlanfejlesztői Kerekasztal Egyesület elnöke az InfoRádió Aréna című műsorában. Természetesen elemezte más szegmensek helyzetét is, így a lakás- és szállodapiaci helyzetet és az irodabérléssel kapcsolatos újdonságokat is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 21. 10:19
×
×
×
×