Úgy tűnik, nagyon is valós az Apple legújabb elképzelése egy öngyógyító, hajlítható iPhone-kijelzőről, a cég ugyanis nemrégiben nyújtott be egy új szabadalmat, ami pontosan ezt írja le: a hajlítható képernyőn ugyanis lenne egy "öngyógyító" réteg, mely a horpadásokat, vagy más külsérelmi nyomokat automatikusan kitöltené - írja a Gizmodo híradása nyomán a HVG.
A szaklap azt is megjegyzi, hogy a legtöbb, napjainkban is kapható hajlítható kijelzős okostelefon kijelzője vékonyabb, mint az átlagos mobiloké, így könnyebb őket rendeltetésszerűen hajlítani.
Ám a vékonyságnak ára van, ugyanis az ilyen kijelzők rendszerint érzékenyebbek a sérülésekre, ám úgy tűnik, az Apple ebben szeretne eltérni a többi piaci szereplőtől.
Jelenleg a vállalatnak nincs hajlítható képernyős eszköze.
Az Apple újítása, hogy a kijelzőn lévő réteggel egy öngyógyító anyagot vinne fel, ami külső beavatkozás nélkül tölthetné fel a sérülésekkor keletkező esetleges mélyedéseket.
Mmint írják, a Patently Apple figyelt fel a szabadalomra, ami nem korlátozódik kizárólag a telefonokra: iPadek, MacBookok és más eszközök is megkaphatják ezt a kijelzőt. Az egyelőre nem világos, hogy hogyan is működne az "öngyógyítási" folyamat, csupán az anyag használatáról esik szó.
A lap megjegyzi, egy szabadalom még nem jelent kész terméket, és az Apple kimondottan sok szabadalmat védet le minden területen. Egyelőre még homályosak a hajlítható eszközökre vonatkozó terveik is, lévén a világon semmit nem kommunikáltak erről hivatalosan.