Infostart.hu
eur:
354.45
usd:
310.15
bux:
142395.75
2026. július 7. kedd Apollónia

Az olaszok búcsúztatták a címvédőt - Olaszország - Spanyolország 2-0

A legutóbbi tornán ezüstérmes olasz válogatott 2-0-ra legyőzte a címvédő spanyol csapatot a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság első hétfői nyolcaddöntőjében, Saint-Denis-ben.

Az olasz együttes szombat este a világbajnok német válogatott ellen játszik a negyeddöntőben, Bordeaux-ban.

Eredmény, nyolcaddöntő:

Olaszország-Spanyolország 2-0 (1-0)

Saint-Denis, Stade de France, 76 165 néző, v.: Cüneyt Cakir (török)

gólszerzők: Chiellini (33.), Pellé (91.)

sárga lap: De Sciglio (24.), Pellé (54.), T. Motta (89.), illetve Nolito (41.), Busquets (89.), D. Silva (94.)

Olaszország:

Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini - Florenzi (Darmian, 84.), Parolo, De Rossi (T. Motta, 54.), Giaccherini, De Sciglio - Éder (Insigne, 82.), Pellé

Spanyolország:

De Gea - Juanfran, Piqué, S. Ramos, Alba - Fábregas, Busquets, Iniesta - D. Silva, Morata (L. Vázquez, 70.), Nolito (Aduriz, a szünetben, Pedro, 81.)

I. félidő:

33. perc: Éder szabadrúgását maga elé ütötte David de Gea, a kipattanót Emanuele Giaccherini az érkező Giorgio Chiellini elé kotorta, a rutinos védő pedig három méterről nem hibázott (1-0).

II. félidő:

91. perc: Matteo Darmian passzolt egy olasz kontra végén középre, az üresen érkező Graziano Pellé pedig öt méterről bevette a tehetetlen de Gea kapuját (2-0).

Az olasz keretből tíz játékos várta sárga lappal a találkozót, ebből hat - Gianluigi Buffon, Andrea Barzagli, Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini, Daniele De Rossi és Éder - kapott helyet a kezdőcsapatban. Spanyol részről egyedül Sergio Ramost fenyegette a veszély, hogy ha sárga lapot kap a nyolcaddöntőben, továbbjutás esetén ki kell hagynia a világbajnok németek elleni negyeddöntőt.

A négy évvel ezelőtti döntő négy spanyol gólszerzőjéből kettő - David Silva és Jordi Alba - ott volt a címvédő csapatában, amely a negyedik Eb-találkozón kezdett ugyanabban az összeállításban.

Enyhe olasz mezőnyfölénnyel, szakadó esőben kezdődött a találkozó. Az első nagy helyzetre a nyolcadik percig kellett várni: bal oldali szabadrúgás után Graziano Pellé bal alsó sarokba tartó fejesét hárította bravúrral David de Gea. A huszadik percre az időjárás és a játék képe is megváltozott: napsütés és néhány spanyol lehetőség jellemezte a mérkőzés ezen szakaszát. Előnyhöz mégsem a címvédő jutott, Chiellini góljával a legutóbb ezüstérmes olaszok szereztek vezetést a 33. percben.

Spanyolország ezzel tíz év után kapott gólt kieséses szakaszban nagy tornán: legutóbb a 2006-os németországi világbajnokság nyolcaddöntőjében a későbbi ezüstérmes francia együttes talált be a spanyolok ellen ebben a szakaszban, míg kontinenstornán 2000-ben kaptak gólt legutóbb a csoportkör után. Az olasz együttes pedig bizakodhatott: eddig 19 alkalommal szerezte meg Eb-mérkőzésen a vezetést, és ezek közül mindössze egyet veszített el, a 2000-es finálét Franciaország ellen.

Az olaszok az első félidő hajrájában többször is veszélyes helyzeteket alakítottak ki, de Gea védései kellettek a címvédőnek az eredmény tartásához.

A szünet után rögtön spanyol lehetőség alakult ki: Álvaro Morata fejesét védte nagy bravúrral Buffon, a túloldalon pedig de Gea hárította Éder ziccerét. Mindkét fél több ígéretes helyzetet dolgozott ki, a spanyolok mezőnyben át is vették az irányítást, de Buffon többször is remekül védett. A feszültség érezhető volt a pályán és a kispadoknál is, az olaszok szövetségi kapitánya, Antonio Conte a 75. percben idegességében nagyot rúgott a labdába az oldalvonal mellett. Az óriási spanyol mezőfölény nem érett góllá, sőt a hajrában az olasz csapat Pellé révén bevette a kitámadó címvédő kapuját, így kétgólos sikerrel jutott a legjobb nyolc közé.

Címlapról ajánljuk
Fontos lépés történt az ügynökakták nyilvánosságra hozatala felé
bevonják a történészeket

Fontos lépés történt az ügynökakták nyilvánosságra hozatala felé

Elfogadta az Országgyűlés kedden az elmúlt rendszer titkosszolgálati tevékenységének feltárásáról és az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára létrehozásáról szóló törvény módosítását, ami létrehozza a minősített iratok felülvizsgálatát segítő tanácsadó bizottságot.

Tálas Péter az ankarai NATO-csúcsról: jó alkalom arra, hogy Európa lassítsa az amerikai törekvéseket

A jövőben megfelelő mennyiségű és minőségű eszköz, fegyver hiányában jelentős akadályokba fog ütközni Európa, így az Egyesült Államok elfordulása komoly problémát okozhat, ezért a csúcstalálkozón az lehet az egyik fő cél, hogy az euórpaiak „megpróbálják lelassítani az USA kivonulását, valamint azt a szövetségi eszközcsökkentést, amit Washington elhatározott” – mondta az InfoRádióban a Stratégia és Védelem Konzultációs Csoport biztonságpolitikai elemzője. Arról is beszélt, milyen más témák merülhetnek még fel a kétnapos csúcson.
Közel 900 lakás, tórehabilitáció és új zöld városnegyed – így épül tovább a Lake11

Közel 900 lakás, tórehabilitáció és új zöld városnegyed – így épül tovább a Lake11

A vásárlók ma már nem csupán lakást keresnek, hanem hosszú távon élhető, fenntartható és értékálló környezetet – mondja Martin János, az ATENOR magyarországi ügyvezetője. A Lake11 Flow, a Lake11 projekt most induló második üteme erre az igényre épít: Újbudán, a Kána-tó és a Kamaraerdő közelében kínál szellős beépítésű, energiahatékony, nagy teraszos otthonokat. A teljes fejlesztés 2034-ig közel 900 lakással, zöldfelület-rehabilitációval, sétányokkal, futópályával és közösségi funkciókkal formálhat új városnegyedet. A beszélgetésben a szakembert többek között a projekt második üteméről, a vásárlói igények változásáról, a finanszírozási környezet hatásairól, valamint a fenntartható, zöld városnegyed-fejlesztések jövőjéről kérdeztük.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×