eur:
370.97
usd:
344.70
bux:
46850.16
2023. június 2. péntek Anita, Kármen

Így megyünk neki Portugáliának Lyonban

Előretolt ékként ismét Szalai Ádám kezd a magyar labdarúgó-válogatottban a Portugália elleni, harmadik Európa-bajnoki csoportmérkőzésen.

Szalai a második összecsapáson annak ellenére csak csereként kapott lehetőséget, hogy az osztrákok elleni első találkozón hosszú idő után a kapuba talált.

Bernd Storck szövetségi kapitány egyúttal úgy döntött, a sárga lappal rendelkező négy játékos - Németh Krisztián, Kádár Tamás, Kleinheisler László és Nagy Ádám - nem kezd, azaz a szakvezető nem kockáztatta meg, hogy újabb büntetéssel a nyolcaddöntőben ne szerepelhessenek. Ugyanakkor a 37 éves Gera Zoltán harmadszor is a kezdő tizenegy tagja.

A magyar kaput ezúttal is Király Gábor fogja védeni, azaz immár 40 évesen és 82 naposan lesz minden idők legidősebb játékosa, aki pályára lép Eb-meccsen.

A magyar-portugál összecsapás 18 órakor az angol Martin Atkinson sípjelére kezdődik a Parc Olympique Lyonnais-ben. A magyarok már biztosan nyolcaddöntősök, csak az a kérdés, hogy első, második, vagy harmadik helyen lépnek tovább, míg a portugáloknak legalább döntetlent kell elérniük a legjobb 16 közé jutáshoz.

A várható kezdőcsapatok:

Magyarország:

Király Gábor - Lang Ádám, Juhász Roland, Guzmics Richárd, Korhut Mihály - Pintér Ádám, Elek Ákos - Lovrencsics Gergő, Gera Zoltán, Dzsudzsák Balázs - Szalai Ádám

Portugália:

Patrício - Vieirinha, Pepe, Carvalho, Eliseu - Mario, Moutinho, William Carvalho, Andre Gomes - Nani, Ronaldo

Címlapról ajánljuk
AKTUÁLIS
VIDEÓ
Magához tért Amerika, pluszban zártak a tőzsdék

Magához tért Amerika, pluszban zártak a tőzsdék

Az amerikai képviselőház szerdán késő este megszavazta az adósságplafon felfüggesztéséről szóló törvényjavaslatot, és ezzel a szenátus elé terjesztette azt. A lépés óvatos optimizmust hozott a piacokra, az ázsiai tőzsdék jellemzően emelkedtek, és az európai börzéken is mérsékelt emelkedés látszott, és az USA-ban is javult a hangulat. A hazai részvénypiacon a magyar kormány tegnap este bejelentett lépéseire reagált a magyar tőzsde.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×