Infostart.hu
eur:
354.66
usd:
310.42
bux:
142432.71
2026. július 7. kedd Apollónia

Börtönbüntetésre ítéltek három orosz szurkolót Marseille-ben

Három orosz labdarúgó-szurkolót 12, 18 és 24 hónapi börtönbüntetésre ítéltek csütörtökön gyorsított eljárásban, mert a hétvégén Marseille-ben rendbontásokban vettek részt. Kiegészítő büntetésként valamennyiüket két évre kitiltották Franciaországból.

A három férfit kedden vették őrizetbe negyven társukkal együtt, a Marseille-től 170 kilométerre található Mandelieu-la-Napoule településen, amikor éppen busszal Lille-be indultak, ahol az orosz csapat szerdán játszotta a második Európa-bajnoki mérkőzését Szlovákia ellen. Valamennyiüket Marseille-be szállították, ahol egyesével kihallgatták őket. A rendőrök a térfigyelő kamerák és több száz fotó alapján próbálták meg azonosítani a hétvégi erőszakos cselekmények elkövetőit.

Húsz másik, 25 és 40 év közötti orosz állampolgárt - akik ellen viszont nem indult igazságügyi eljárás - kiutasítottak a francia hatóságok a közrend megzavarása miatt. Azzal gyanúsítják őket, hogy az incidensek helyszínein voltak. Jelenleg a marseille-i fegyházban tartják őket őrizetben, hétfőn toloncolják ki őket.

A kedden előállított további húsz orosz szurkolót már szabadon engedte a francia rendőrség.

Az ügy diplomáciai bonyodalmat okozott: Szergej Lavrov orosz külügyminiszter szerdán szóbeli üzenetet intézett francia hivatali partneréhez, Jean-Marc Ayrault-hoz, Moszkvában pedig a külügyi tárca behívatta a francia nagykövetet.

Hétfőn tíz szurkolónak, hat britnek, három franciának és egy osztráknak kellett bíróság elé állnia azok közül, akik a szombati angol-orosz Eb-csoportmérkőzés előtt randalíroztak és verekedtek Marseille-ben. Valamennyien több hónapnyi börtönbüntetést kaptak, amelynek letöltését azonnal megkezdték.

Címlapról ajánljuk
Fontos lépés történt az ügynökakták nyilvánosságra hozatala felé
bevonják a történészeket

Fontos lépés történt az ügynökakták nyilvánosságra hozatala felé

Elfogadta az Országgyűlés kedden az elmúlt rendszer titkosszolgálati tevékenységének feltárásáról és az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára létrehozásáról szóló törvény módosítását, ami létrehozza a minősített iratok felülvizsgálatát segítő tanácsadó bizottságot.

Tálas Péter az ankarai NATO-csúcsról: jó alkalom arra, hogy Európa lassítsa az amerikai törekvéseket

A jövőben megfelelő mennyiségű és minőségű eszköz, fegyver hiányában jelentős akadályokba fog ütközni Európa, így az Egyesült Államok elfordulása komoly problémát okozhat, ezért a csúcstalálkozón az lehet az egyik fő cél, hogy az euórpaiak „megpróbálják lelassítani az USA kivonulását, valamint azt a szövetségi eszközcsökkentést, amit Washington elhatározott” – mondta az InfoRádióban a Stratégia és Védelem Konzultációs Csoport biztonságpolitikai elemzője. Arról is beszélt, milyen más témák merülhetnek még fel a kétnapos csúcson.
Sose mért ilyen mélyen csapást Oroszországra Kijev, egy ponton dőlhet el a konfliktus – Háborús híreink kedden

Sose mért ilyen mélyen csapást Oroszországra Kijev, egy ponton dőlhet el a konfliktus – Háborús híreink kedden

A felvételek tanúsága szerint Ukrajna hatalmas távolságban csapott le, ráadásul egy olyan üzemre, ami az országon belül a legnagyobbnak számít a maga kategóriájában. Az omszki kőolaj-finomító évente mintegy 22 millió tonna nyersanyag feldolgozására képes – közölte az RBK. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szerint az Oroszország elleni háború döntő szakasza a szárazföldről és a tengerről a légtérbe tevődött át, és a levegőben zajló küzdelem fogja eldönteni a konfliktus kimenetelét. A Financial Times gazdasági napilapnak adott interjújában – amelyre néhány órával egy Kijev elleni súlyos orosz légicsapás után került sor – az államfő kifejtette, hogy országa már megakadályozta Oroszország szárazföldi győzelmét, és az orosz flottát is kiszorította a Fekete-tenger nyugati medencéjének nagy részéről. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×