2024. július 24. szerda Kincső, Kinga
LUSAIL CITY, QATAR - NOVEMBER 22: Lionel Messi of Argentina looks dejected during the FIFA World Cup Qatar 2022 Group C match between Argentina and Saudi Arabia at Lusail Stadium on November 22, 2022 in Lusail City, Qatar. (Photo by Ian MacNicol/Getty Images)
Nyitókép: Ian MacNicol/Getty Images

Itt a futball-vb eddigi legnagyobb meglepetése

Az első félidőben eldönthette volna Argentína első vb-meccsét, de az 1–0 után Szaúd-Arábia öt perc alatt fordított és nyert.

Fergetegesen kezdtek az argentinok a Szaúd-Arábia ellen a C-csoport első mérkőzésén a katari labdarúgó-világbajnokságon, de csak egy varozás után megítélt tizenegyesből szereztek gólt az első félidőben. Lionel Messi lőtte be.

A fordulás után az ázsiaiak rákapcsoltak a Copa América-győztes ellen, és öt perc alatt megfordították a mérkőzést. A csaknem 14 perces hosszabbítás végéig megtartották az eredményt, így a torna egyik nagy esélyese vereséggel kezdte a tornát.

Az előző négy összecsapásukon nem nyertek a szaúdiak az argentinok ellen. A Copa America-győztes dél-amerikaiak 1990-ben kezdték vereséggel a vb-t, azóta viszont – hat győzelemmel és egy döntetlennel – veretlenek voltak a nyitómeccseiken.

Az argentin válogatott 2019. július eleje óta 36 mérkőzést vívott meg veretlenül - 25 győzelemmel és 11 döntetlennel -, és egy mérkőzésre volt attól, hogy beállítsa az olaszok 37-es rekordját,

melyet 2018 és 2021 között állítottak fel.

Lionel Messi a várakozásnak megfelelően csapatkapitányként ott volt az argentin együttesben, a hétszeres aranylabdás az ötödik világbajnokságán lépett pályára, ezzel beérte a csúcstartó négyest: a német Lothar Matthäust, az olasz Gianluigi Buffont, valamint a mexikói Antonio Carbajalt és Rafael Márquezt.

Nagy lendülettel kezdtek az argentinok, Messi már a második percben gólt szerezhetett volna egy jobb alsó sarokra tartó lövéssel. Nem sokkal később 11-esből összejött neki a gól, ezzel ő az első argentin futballista, aki négy vb-n eredményes tudott lenni. Nem szorította kapuja elé a szaúdiakat a dél-amerikai csapat, így labdaszerzés után többször vezethetett gyors ellenakciót. Ezekből három is góllal zárult, de les miatt – az első kettő a VAR-jelzése alapján – mindegyiket érvénytelenítette a játékvezető.

Az első félidőben végig az argentinok játszottak veszélyesebben, a második elején azonban váratlanul egyenlítettek a szaúdiak

a jól kilépő al-Sehri pontos befejezésének köszönhetően, öt perccel később pedig a vezetést is megszerezték al-Davszari remekül eltalált lövésével.

Hármat cserélt Lionel Scaloni, a nehéz helyzetbe került dél-amerikaiak szövetségi kapitánya. Igyekezett az argentin csapat, de lassan, körülményesen szövögette támadásait, így nem sok veszélyt tudott teremteni a közel-keletiek kapuja előtt. Ezzel a vb első nagy meglepetése született meg.

A ráadásban a szaúdiak kapusa egy kifutásnál letarolta csapattársát, Jasszer al-Sahranit, akit hordágyon vittek le a pályáról.

I. félidő

8-10. perc: baloldali argentin szabadrúgás után Kanno a 16-oson belül földre vitte Paredest, a játékvezető a VAR segítségével büntetőt ítélt, melyet Messi végzett el, és higgadtan a kapu jobb oldalába passzolva vezetéshez juttatta csapatát (1-0)

II. félidő

48. perc: Szaleh al-Sehri indult meg a középtől kissé balra Romero mellett a labdával, és kilőtte a hosszú sarkot (1-1)

53. perc: Szalem al-Davszari cselezett ki több argentint a 16-os bal sarkánál, majd jobbal a bal felső sarokba tekert (1-2)

Ötgólos győzelemmel indította a Ferencváros a nemzetközi kupaszezonját

A Ferencváros 5-0-s győzelmet aratott a labdarúgó Bajnokok Ligája 2024–2025-ös selejtezőjének második fordulójában a walesi The New Saints ellen. A visszavágót jövő kedden rendezik, de nagy biztonsággal már kijelenthető: a Fradi ezzel a sikerrel elérte, hogy ősszel valamelyik kupasorozat főtábláján biztosan szerepeljen.

A kőolajtranzit-tilalom miatt akár fel is függeszthetik Ukrajna uniós társulási szerződését

Magyarország és Szlovákia először egy konzultációs eljárás, utána pedig egy választott bíróság döntésében bízhat, ha ismét Ukrajnán keresztül akar kapni orosz kőolajat – mondta az InfoRádióban Tóth Norbert nemzetközi jogász.
2024.07.24. szerda, 18:00