389.49
361.89
68002.24
2024. május 5. vasárnap Adrián, Györgyi
Szocsi, 2018. június 15.A portugál Cristiano Ronaldo büntetőből rúg gólt az oroszországi labdarúgó-világbajnokság B csoportjának első fordulójában játszott Portugália - Spanyolország mérkőzésen a Fist Olimpiai Stadionban, Szocsiban 2018. június 15-én. (MTI/EPA/Friedemann Vogel)
Nyitókép: Friedemann Vogel

A foci-vb második napja percről percre

Három meccsel, köztük a portugál-spanyol rangadóval folytatódik a labdarúgó-világbajnokság Oroszországban. Az összes fontos hír egy helyen.

2018.06.15. 08:52

112 ember, akiket egy hónapig csak szidni fognak

A négy évvel ezelőttihez hasonlóan az oroszországi labdarúgó-világbajnokságon sem lesz magyar bíró.

2018.06.15. 10:17

Kemény Dénes megtippelte a ma esti spanyol-portugál meccs eredményét

Az, aki a csoportmérkőzéseken nagyon jól játszik, ritkán nyer meg egy hosszú tornát - hívta fel a figyelmet az orosz válogatott 5:0-ás győzelme után Kemény Dénes az InfoRádió Reggelinfó című műsorában.

Szalah és Suárez összecsap ma?

Játszik-e Mohamed Szalah az első vb-meccsen? Gyakorlatilag a kijevi BL-döntő után ez minden egyiptomi futballszurkoló számára a legfontosabb kérdés. Héctor Cúper szövetségi kapitány szerint igen. Amúgy meg rejt a mérkőzés még jó néhány más érdekességet is.

2018.06.15. 12:14

Messivel egy pályán a magyar gyerekek

Magyar gyerekek is szerephez jutnak a labdarúgó-világbajnokságon, az Argentína-Izland mérkőzésen.

2018.06.15. 12:20

Nézze meg a nyitómeccs góljait!

2018.06.15. 12:23

Suarez mindenre felkészül

Luis Suarez, Uruguay csatára kapusként is gyakorolt - nem idegen ez tőle, a 2010-es vb-n Ghána ellen kézzel ütött ki egy gólba tartó labdát, amiért kiállították, de aztán a ghánaiak kihagyták a büntetőt.

2018.06.15. 12:28

Változás Costa Rica keretében

Sérülés miatt változtatni kényszerült keretén Óscar Ramírez, az oroszországi világbajnokságon vasárnap bemutatkozó Costa Rica-i labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya.

2018.06.15. 12:32

Szalah nem kezd

Mohamed Szalah nem épült fel annyira a BL-döntőben összeszedett sérüléséből, hogy a kezdőcsapatban szerepeljen Uruguay ellen.

2018.06.15. 12:46

Suarez és Cavani rohamoz

2018.06.15. 13:31

Ma este láthatjuk a vb egyik legizgalmasabb mérkőzését

Ha nem lett volna a spanyol kapitánybotrány, vélhetően akkor is a vb első napjainak egyik legnagyobb érdeklődéssel várt meccse a B-csoport rangadója, a Portugália–Spanyolország mérkőzés. De így még inkább a ma este nyolc órakor kezdődő, Szocsiban rendezendő mérkőzésre fókuszál a világ.

2018.06.15. 13:33

A kezdőcsapatok

Egyiptom: el-Senavi – Fathi, Gabr, Hegazi, Abdelsafi – el-Neni, Hamed – Varda, el-Szaid, Trezeguet – Mohszen

Uruguay: Muslera – Cáceres, Giménez, Godín, G. Varela – Nandez, Bentancur, Vecino, De Arrascaeta – L. Suárez, Cavani

2018.06.15. 14:00

Indul a meccs

Elkezdődött az Egyiptom-Ururguay mérkőzés.

Egyiptom 1990 után játszik újra a vb-n.

2018.06.15. 14:25

Mintha tévén néznék

A jekatyerinburgi stadionban a két kapu mögött is magas a lelátó, és onnan így lehet látni a meccset:

2018.06.15. 14:47

Vége az első félidőnek

Nem született gól az első 45 percben. A legnagyobb helyzet Suárez előtt adódott, de közelről mellé lőtt.

2018.06.15. 15:00

Statisztika

Uruguay próbálkozott többször, de 6 lövéséből csak egyszer találta el a kaput. Egyiptom mind a két lövése kapura ment.

A labda 57 százalékban volt eddig a dél-amerikaiaknál, és jóval pontosabban is passzolnak: 84-73 százalék az arány.

2018.06.15. 15:02

Több mint kétmillióan érkeztek a vb-re, állami vezetőket is várnak

Több mint kétmillió látogató érkezett Oroszországba a labdarúgó-világbajnokság alkalmából - jelentette ki Marija Zaharova, az orosz külügyminisztérium szóvivője moszkvai sajtóértekezletén.

2018.06.15. 15:04

Folytatódik a meccs

Elkezdődött a második félidő, Szalah továbbra sem állt be.

2018.06.15. 15:09

Nagy lehetőség marad ki

Suárez újabb nagy ziccert ront: egyedül vezette a kapusra, de el-Senavi védett.

2018.06.15. 15:13

Egyiptomi csere

Tarek Hamed megsérült, helyette Szam Morszj áll be.

2018.06.15. 15:48

Vezet Uruguay

Egy szabadrúgás után Gimenez fejelt a hálóba a 90. percben.

2018.06.15. 15:56

Vége, nyert Uruguay

Öt perc hosszabbítás után vége a meccsnek, Uruguay győzelemmel kezdte a tornát.

2018.06.15. 16:00

Robbie Williams kutya-macska barátsága az oroszokkal

Kinek mutatott be Robbie Williams a labdarúgó-világbajnokság moszkvai megnyitóján? – ez találgatta a világsajtó a brit sztár fellépése után. A megjelenése miatt bírált énekes ugyan népszerű Oroszországban, de korántsem felhőtlen a viszonya a vendéglátókkal.

2018.06.15. 16:20

A végére hagyta a döntést Uruguay

Az uruguayi válogatott a 89. percben szerzett fejesgóllal nyert Egyiptom ellen Jekatyerinburgban, az oroszországi labdarúgó-világbajnokságon. Miután Luis Suárez több ziccert is kihagyott, José María Giménez lett a hős. Mohamed Szalah csak a kispadról nézte a meccset.

2018.06.15. 16:27

A B csoport első meccse következik 17 órától.

Marokkó: Munir – Hakimi, Benatia, Szaissz, Zijes – el-Ahmadi, Belhanda, Busszufa, Amrabat, Harit – el-Kaabi. Szövetségi kapitány: Hervé Renard

Irán: Beiranvand – Hadzsszafi, Csesmi, Puraligandzsi, Rezaeian – Sodzsaei, Ebrahimi, Amiri – Dzsahanbahs, Anszarifard, Azmun. Szövetségi kapitány: Carlos Queiroz

2018.06.15. 17:03

Elrajtolt a Marokkó-Irán meccs

A helyszín Szentpétervár, a játékvezető a török Cakir.

2018.06.15. 17:51

0-0 a szünetben

Nincs gól, Iránnak volt több lövése.

2018.06.15. 18:05

Elkezdődött a második félidő Marokkó és Irán összecsapásán.

2018.06.15. 18:56

Öngól

A marokkói Aziz Bouhaddouz a saját kapujába fejelt a hosszabbításban, ezzel vezet Irán.

2018.06.15. 18:57

Vége a meccsnek

Ezúttal is egy fejesgól döntött, ezúttal is a hajrában. Irán győzelemmel kezdte a vb-t.

2018.06.15. 20:01

Elkezdődött a vb egyik legizgalmasabb mérkőzése

Ha nem lett volna a spanyol kapitánybotrány, vélhetően akkor is a vb első napjainak egyik legnagyobb érdeklődéssel várt meccse a B-csoport rangadója, a Portugália–Spanyolország mérkőzés. De így még inkább a Szocsiban rendezendő mérkőzésre fókuszál a világ.

2018.06.15. 20:10

Büntető és gól!

Ronaldo a balon tört előre, cselezett, de felrúgta madridi klubtársa, Nacho. Tizenegyes, amit Ronaldo be is lőtt. 1-0

2018.06.15. 20:16

Nem találnak magukra a spanyolok

Portugál dominancia, lefutják a spanyolokat, okosan bekkelnek.

2018.06.15. 20:20

Az első sárga lap

Busquets kapja Guedesbe felrúgásáért.

2018.06.15. 20:23

Hatalmas spanyol mentés

Spanyol szögletet követően portugál kontra, Ronaldo tör előre, végül hatalmas mentés a "sprinter" Jordi Albától.

2018.06.15. 20:25

Egyenlít Spanyolország

Meghintáztatta Diego Costa a védőt és végül kilőtte a sarkot. Visszanézik-e, mi történt Pepével? Costa lendületből jött, megütötte Pepét, de a labdát nézte, és utána nem került közvetlen gólhelyzetbe. A bíró segítséget kért, de maradt az eredmény. 1-1

2018.06.15. 20:27

Gigantikus kapufa

A spanyol egyenlítő találatot követően akár a vezetést is átvehették volna Isco révén. Felső léc, aztán gólvonal, nem volt benn. A bíró okosórája amúgy rövid időn belül jelzi a gólvonal-technológia segítségével, hogy bent volt-e a labda.

2018.06.15. 20:28

Újabb sárga lap

Labdát és lábat ért Bruno Fernandes, sárga lapot harcolt ki Nacho.

2018.06.15. 20:34

Szabályos vagy sem? Nézzük vissza!

2018.06.15. 20:35

Újabb spanyol helyzet

Iniesta nem a legjobban találta el, kicsivel ment a kapu mellé.

2018.06.15. 20:40

Spanyol fölény

A kezdetihez képest megfordult a játék képe, a 39. percre spanyol fölény alakult ki.

2018.06.15. 20:44

Isco rúgta rá

Rui Patricio biztosan fogta, nem volt túl erős.

2018.06.15. 20:45

Kapushiba és gól, ismét vezetnek a portugálok

Ronaldó hatalmas potyagólt rúgott, ismét vezet Portugália. A torna legértékesebb kapusa kezéről csorgott be a labda a bal oldalon. 2-1

2018.06.15. 20:47

Ronaldo először szerzett két gólt világbajnokságon, ez a második volt a 83. találata, egy gólra van Puskás Ferenctől.

2018.06.15. 20:57

David De Gea hibája

Felkerült persze a Twitterre is a kapus David De Gea hibája.

2018.06.15. 21:06

Folytatódik a mérkőzés

Cristiano Ronaldo eddig nem szerepelt valami jól a vébéken, három torna 13 mérkőzésén összesen három gólt szerzett. Ám a spanyolok elleni első félidő után most öt gólos, amivel holtversenyben a 3. legeredményesebb aktív játékos.

1. Thomas Müller – 10 gól (13 mérkőzés)
  2. James Rodríguez – 6 (5 mérkőzés)
  3. Tim Cahill – 5 (8); Luis Suárez – 5 (8); Gonzalo Higuaín – 5 (11); Lionel Messi – 5 (15); Ronaldo – 5 (14)
2018.06.15. 21:12

Szabadrúgásból újabb gól!

Az 55. percben Diego Costa is duplázott, 2-2

David Silva felívelte, Busquets visszafejelte a kapu elé, Diego Costa pedig jól érkezett és közelről berúgta.

2018.06.15. 21:19

Nacho hatalmas gőlt lőtt!

Három percen belül itt a spanyol válasz, 2–3 az állás: Isco passzát Carvalso mentette Nacho elé, aki messziről, jobbal kilőtte a jobb kapufa belsejét, a labda a háló túlsó sarkába pattant. 2–3!

FRISSÍTÉS Itt a gól:

2018.06.15. 21:26

Az első csere a meccsen a portuáloké

João Mário jön Bruno Fernandes helyére.

2018.06.15. 21:28

Itt a következő csere

A spanyoloknál Andrés Iniesta ballag le, Thiego Alcantara folytatja.

2018.06.15. 21:29

Diego Costa villan

Jordi Alba fut fel ismét, Costa két ember között bújt ki, ott lehetett volna a harmadik gól, belsővel lőtt, de mellé.

2018.06.15. 21:35

Újabb csere

Spanyol változtatás: David Silva helyére jött Iago Aspas.

2018.06.15. 21:37

De Gea majdnem megint potyázott

Ügyetlenül jött ki a kapuból, de nem lett gól. Ronaldo Piquével ütközött, a Barcelona védője lent is maradt.

2018.06.15. 21:41

Portugál csere

Gonçalo Guedes ment le, André Silva jött be.

2018.06.15. 21:43

Aspas próbálkozott, aztán csere

Patrício könnyen védte Aspas középtávoli próbálkozását. Egy újabb támadás után csere: David Silvát váltja Lucas Vázquez.

2018.06.15. 21:47

Megint Ronaldo!

Az egész második félidőt uralta a spanyol válogatott, de Ronaldónak nagyon megy, mesterhármast lő - ennyi gólja volt eddig összesen világbajnokságokon. 3-3

Szabadrúgásból, 24 méterről lőtte. Ez az 51. mesterhármasa pályafutása során, ráadásul az első szabadrúgásgólja vb-n és Eb-n is. A góllal pedig beérte Puskás Ferencet: 84 gól a válogatottban.

FRISSÍTÉS A gól:

2018.06.15. 21:48

4 perc a hosszabbítás

Nyomják a spanyolok, nem csoda, azután Quaresma indulhatott egy szép passzból, két jó csel után viszont az elé vetődő védőbe rúgta.

2018.06.15. 21:54

Vége, 3-3

Döntetlen marad, Nacho hatalmas gólt lőtt, Costa duplázott, Ronaldo hármat lőtt - bármi lesz, bizonyára a vb egyik legjobb meccse volt ez.

Sós Csaba: itt még komoly ütközések lesznek

Még bő 50 napig szerezhetnek indulási jogot az úszók a párizsi olimpiára. Sós Csaba szövetségi kapitány több számban is nagy csatát vár a lehetséges magyar indulók között, ugyanis számonként és nemzetenként legfeljebb ketten indulhatnak az olimpián. Arról is beszélt, hogy a 15 éves Jackl Vivien nemzetközi szintű klasszis lesz a következő időszakban.

Lehet, hogy most a britek átléptek egy határt

Kijev nyugati szövetségesei eddig megtiltották az ukrán erőknek, hogy a nyugatról szállított fegyvereket Oroszországon belüli helyszínek ellen használják