Infostart.hu
eur:
351.67
usd:
306.56
bux:
137625.54
2026. június 19. péntek Gyárfás
Harry Kane angol csapatkapitány (j) és csapattársa, Bukayo Saka a koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság döntőjében játszott Olaszország-Anglia mérkőzés végén a londoni Wembley stadionban 2021. július 11-én. Olaszország az 1-1-es döntetlennel zárult rendes játékidőt követő hosszabbítás utáni büntetőpárbajban 3-2-re győzött, és 1968 után másodszor lett a kontinens legjobbja.
Nyitókép: MTI/EPA Pool/Laurence Griffiths

Anglia nyert, de a szerbek nagyon bosszúsak lehetnek

A legutóbb ezüstérmes angol válogatott 1-0-ra legyőzte a szerb együttest a németországi labdarúgó Európa-bajnokság C csoportjának vasárnapi második mérkőzésén.

Nagy fölényben játszottak az első félidő első felében az előző Európa-bajnokságon ezüstérmes angolok, a szerbeknek csaknem hat percig nem volt pontos passzuk. Sokat támadott a szigetországi gárda, főleg a jobb oldalon vezetett veszélyes akciókat, Saka többször játszotta tisztára magát, vagy futott le jó kiugratással az alapvonalig és adott be középre. Egy ilyenből született meg az angol vezetés viszonylag hamar.

A szerbek mintegy fél óra elteltével tudták rövidebb időszakokra megtartani a labdát - mert az angolok az előnyük birtokában kissé passzívvá váltak -, komoly veszélyt azonban nem jelentettek ellenfelük kapujára.

A második félidőt viszont sokkal aktívabban kezdte a szerb csapat, amely letámadással próbálkozott, ennek eredményeként ki tudott alakítani helyzetet. A folytatásban kiegyenlített játék zajlott a pályán, az angolok nem igazán pörögtek fel, a szerbek pedig - bár határozottabban futballoztak, mint az első félidőben - nem voltak célratörőek a kapu előtt, így nem is jöhetett össze az egyenlítés.

Címlapról ajánljuk
Horváth Péter: a pedagógusok többsége örül, hogy felfüggesztik a teljesítményértékelési rendszert

Horváth Péter: a pedagógusok többsége örül, hogy felfüggesztik a teljesítményértékelési rendszert

A Nemzeti Pedagógus Kar egyetért azzal, hogy módosítani kell a tanárok teljesítményértékelési rendszerét – azt, aminek az alkalmazását most függeszti fel az Országgyűlés. A témáról a szervezet napokban újraválasztott elnöke, Horváth Péter beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában.

Magyar Péter: őszre megszűnhet az eljárás Magyarország ellen

Magyar Péter miniszterelnök a kétnapos brüsszeli EU-csúcs után közölte, hogy jövő héten elkezdődhet a Magyarország elleni Sargentini-jelentés miatti eljárás leállítása. „Nagy megelőlegezett bizalmat éreztem, de nem barátkozni jöttem, hanem a magyar érdekeket képviselni” – mondta. Kiderült, ki lesz Magyar Péter „serpája” Brüsszelben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Brüsszelben nem teljesen azt kapták Magyar Pétertől, amit vártak, de a fő konfliktusból Magyarország kimaradt

Brüsszelben nem teljesen azt kapták Magyar Pétertől, amit vártak, de a fő konfliktusból Magyarország kimaradt

Magyar Péter első brüsszeli csúcstalálkozóján egyértelművé tette, hogy Magyarország vissza kíván térni az európai fősodorba és felhagy az automatikus vétópolitikával, ugyanakkor Ukrajna uniós csatlakozásának ütemezésében óvatos álláspontot képviselt. A nyilvánosság figyelmét ugyan főként az ukrán háború kötötte le, a csúcs valódi súlypontja azonban a gazdaságpolitika volt: a Kína okozta versenyképességi kihívás és a 2028–2034 közötti uniós költségvetés körüli viták. A többéves büdzsé kapcsán több nettó befizető tagállam – köztük Németország – nyíltan a kiadások csökkentését követelte, miközben a Bizottság szerint új uniós bevételi források nélkül akár a költségvetés 40 százalékát is le kellene vágni. Magyar Péter számára a következő hónapok igazi próbatétele éppen ez lesz: a kohéziós és agrártámogatásoknál a lehető legtöbb pénzt biztosítani Magyarországnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×