Infostart.hu
eur:
363.02
usd:
313.75
bux:
150552.7
2026. augusztus 16. vasárnap Ábrahám

Szabadlábon a német–magyar után őrizetbe vett vendégdrukker

A magyar külügyminiszter tett erről bejelentést.

Pénteken szabadlábra került és elhagyhatta Németországot az a magyar futballszurkoló, akit öt héttel ezelőtt, a német-magyar Európa-bajnoki labdarúgó mérkőzés után tartóztattak le Münchenben – közölte a külgazdasági és külügyminiszter.

Szijjártó Péter a Facebook-oldalára feltöltött videóban felidézte: több mint egy hónapja "emlékezetes és ominózus" mérkőzésen a magyar válogatott bravúros teljesítménnyel döntetlent játszott Németországgal.

"Nekünk az elmúlt öt hétben is volt még munkánk bőven a következményekkel" – hangoztatta a magyar diplomácia vezetője, akinek a megfogalmazása szerint több magyar állampolgár is a német rendvédelmi szervek "idézőjeles vendégszeretetét élvezhette" a mérkőzés után.

Egy magyar állampolgárt le is tartóztattak – emlékeztetett Szijjártó Péter, aki jó hírnek nevezte, hogy pénteken ez a szurkoló is szabadlábra került, elhagyhatta Németországot, "és hazajöhet, hogy ügyének további folytatását már itthonról követhesse figyelemmel".

Címlapról ajánljuk
A buszsofőrök túlélték az éjjeli tragédiát

A buszsofőrök túlélték az éjjeli tragédiát

A lengyelországi Jaslóban működő Firma Transportowa Michael tulajdonosa, Tadeusz Dykas megerősítette, hogy a balesetet szenvedett jármű az ő vállalatuké volt.
inforadio
ARÉNA
2026.08.17. hétfő, 18:00
Baranya Sándor
egyetemi docens, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Vízépítési és Vízgazdálkodási Tanszék vezetője
Orosz drónokat fogtak el egy NATO ország légterében, drónesőt zúdított Ukrajna Moszkvára - Híreink az orosz-ukrán háborúról vasárnap

Orosz drónokat fogtak el egy NATO ország légterében, drónesőt zúdított Ukrajna Moszkvára - Híreink az orosz-ukrán háborúról vasárnap

A szombati nap folyamán Ukrajna a háború egyik legsúlyosabb csapását mérte Oroszországra. Csapást mértek többek között Moszkvára és az orosz űrügynökség, a Roszkozmosz Nyizsnyij Novgorod megyében található repülőterére is. Szombat estétől kijev folytatta a csapásokat és több száz drónt zúdított az orosz fővárosra. Az orosz külügyminisztérium a hétvégén magyarázatot kért Washingtontól és Ankarától miután a hírek szerint jelentős mennyiségű, Törökországban tárolt amerikai fegyvert és lőszert adnának át Ukrajnának. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború híreivel vasárnap.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×