Infostart.hu
eur:
358.44
usd:
313.48
bux:
140857.32
2026. július 15. szerda Henrik, Roland
Nyitókép: Pixabay

"Lovagolni" hívta a kislányt, eljárás indult

Sőt mivel a gyanúsított esetében fennáll az eljárás alóli kivonódás, illetve a tanúk befolyásolásának veszélye is, a lovarda dolgozója zárva marad egy ideig.

Ártatlan programnak álcázva csábította a munkahelyére a kiskorú lányt egy gyanúsított; a férfi pornográf tartalmakat mutatott a sértettnek, akivel aztán erőszakosan viselkedett. Július 8-án a Budakörnyéki Járásbíróság nyomozási bírája elrendelte a terhelt letartóztatását, aki ellen a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság tizennyolcadik életévét be nem töltött személy sérelmére erőszakkal, illetve az élet vagy testi épség elleni közvetlen fenyegetéssel elkövetett szexuális erőszak bűntette miatt nyomoz - derül ki a Bíróság.hu közléséből.

Az események hivatalos leírása szerint június 29-én a gyanúsított egy internetes üzenetküldő szolgálaton keresztül - egy Pest vármegyei lovarda dolgozójaként - a lovardához hívta a kiskorú sértettet azzal az indokkal, hogy megmutatja neki a lovakat és lovagolnak is. Miután megnézték a lovakat és azokat ellátták, beinvitálta a sértettet a lovardánál lévő szálláshelyére és fagylalttal kínálta. Miután a fagylaltot elfogyasztották, a férfi a sértettet kisebb fizikai kényszert alkalmazva az ágyra ültette, majd helyet foglalt mellette és a telefonján különböző felnőtt tartalmú oldalakat és filmeket mutatott neki. Amikor a sértett közölte, hogy nem érdeklik az ilyen tartalmak, a terhelt megpróbálta többször szexuális cselekményre kényszeríteni a lányt. Végül a sértettnek sikerült ellöknie magától a gyanúsítottat és kiszaladt a helyiségből. A gyanúsított a cselekményeket úgy hajtotta végre, hogy eközben a sértett többször a tudtára adta, hogy hagyja abba, ellenállt, illetve sírt.

A gyanúsított a cselekményét vele szemben folyamatban lévő eljárás hatálya alatt követte el. Továbbá figyelemmel a cselekmény súlyára és a kiszabható büntetés mértékére nagy az esélye annak, hogy a férfi - szabadlábon hagyása esetén - az eljárás alól megpróbálja kivonni magát, megszökik vagy elrejtőzik.

A gyanúsított a cselekményt követően üzenetben azt írta a sértettnek, hogy maradjon titokban az eset. Mindezek alapján fennáll a veszélye, hogy a tanúk befolyásolásával megpróbálja a bizonyítás nehezíteni vagy meghiúsítani.

Meghallgatásakor a gyanúsított a terhére rótt cselekményt nem ismerte el.

Miután a Budakörnyéki Járásbíróság nyomozási bírója meghallgatta a gyanúsítottat az ügyészi indítvánnyal egyetértve elrendelte a letartóztatását az elsőfokú bíróságnak a tárgyalás előkészítése során hozandó határozatáig, de legfeljebb augusztus 8-ig.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.07.16. csütörtök, 18:00
Bóna Szabolcs
agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter
Tisza-kormány: új párt alakulhat a Fidesz romjain, lemondott Szijjártó Péter

Tisza-kormány: új párt alakulhat a Fidesz romjain, lemondott Szijjártó Péter

Szerdán sincs megállás a választások óta teljes intenzitáson pörgő közéletben: Szijjártó Péter volt külügyminiszter mentelmi jogát is beáldozva lemondott parlamenti mandátumáról; a kormány már módosítja a költségvetést, valamint Ferencz Orsolya korábbi fideszes politikus arra utalgat, hogy új pártot alapít a Fidesz romjain. Kedden is intenzív volt a belpolitikai napirend: Magyar Péter miniszterelnök parlamenti felszólalásában bírálta az ellenzéket, amiért az alkotmánymódosítás elleni tiltakozás után a Fidesz  és a Mi Hazánk távol maradt a szavazástól, és hangsúlyozta, hogy az ország nem lehet egyetlen párt tulajdona. Az Országgyűlésben lezárták a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési Hivatal létrehozásáról szóló törvényjavaslat általános vitáját, miközben felgyorsultak a személycserék az állami intézményeknél: teljesen megújul a MÁV igazgatósága, változások történtek a Szerencsejáték Zrt.-nél, és távozott a Creative Hungary vezetője is. Politikai vitát ígér a kormány az augusztus 20-i ünnepségek finanszírozása, miután a korábbi, 17,5 milliárd forintos szerződést felmondták, a kormány pedig a töredékéből tervezi megrendezni az eseményt. A kabinet több szakpolitikai irányt is kijelölt: év végére készülhet el az új energiastratégia, a honvédelmi miniszter az orosz befolyástól való távolodást hangsúlyozta, zajlik az uniós források gyors felhasználása. A legfontosabb döntésekről és fejleményekről szerdán is folyamatosan beszámolunk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×