Infostart.hu
eur:
365.48
usd:
317.18
bux:
146563.2
2026. augusztus 7. péntek Ibolya
A győztes kanadai Summer McIntosh a női 200 méteres pillangóúszás döntője után a 2024-es párizsi nyári olimpián a nanterre-i Paris La Défense Arénában 2024. augusztus 1-jén.
Nyitókép: MTI/EPA/Franck Robichon

Öt napon belül a harmadik: újabb világcsúcsot úszott Summer McIntosh – videó

A kanadai Summer McIntosh 400 méter vegyesúszásban 4:23.65 perces idővel új világcsúcsot állított fel hazája országos bajnokságán.

A 18 éves, háromszoros olimpiai bajnok sztár öt napon belül harmadik világrekordját érte el Victoriában, miután korábban 400 méter gyorson, illetve 200 vegyesen is megdöntötte a csúcsot - utóbbi szám esetében Hosszú Katinka 2015-ös idejét adta át a múltnak.

A mostani úszása alkalmával saját korábbi, tavaly májusban elért rekordját (4:24.38) javította meg több mint hét tizedmásodperccel (4:23.65). Egy évvel korábban, 2023 áprilisában 4:25.87-tel vette el ugyancsak Hosszú Katinkától az addigi 4:26.36 perces világcsúcsot.

Az idei, szingapúri vizes világbajnokság medencés úszó versenyszámait július 27. és augusztus 3. között rendezik.

Címlapról ajánljuk
Köszönjük, Magyarország! – Magyar Péter jó hírrel jelentkezett

Köszönjük, Magyarország! – Magyar Péter jó hírrel jelentkezett

Péntektől fellélegezhetünk, de komoly tanulságokat kell levonni.

Bóka János: nem a pártstruktúrát, hanem a politikai közösséget kell újraépíteni

„Mi együttműködve nem működünk együtt” – mondta Bóka János, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője, aki beszélt az önkritika fontosságáról, a köztársasági elnök leváltásával kapcsolatos jogi álláspontról és Paks helyzetéről is az InfoRádió Aréna című műsorában. Szerinte most van egy meghatározó politikai közösség, ami képviseletet keres magának, és ez a közösség olyan, mint a bakelit: nyomásra, hőre keményedik.
inforadio
ARÉNA
2026.08.07. péntek, 18:00
Lakatos Mónika
a HungaroMet éghajlatkutatója, a Magyar Meteorológiai Társaság elnöke
Hatalmas meglepetést okozott a Mol – 2022 óta nem láttunk ilyet

Hatalmas meglepetést okozott a Mol – 2022 óta nem láttunk ilyet

A Mol a 2022-es energiaválság óta nem látott teljesítményt nyújtott az idei második negyedévben. A feldolgozással és kereskedelemmel foglalkozó Downstream szegmens eredménye jócskán meglepte az elemzőket – a bombateljesítmény elsősorban a rekord szintre ugró marzsoknak volt köszönhető, de a termékkihozatal normalizálódása és az orosz olaj újbóli érkezése is segített. Az Upstream is több éve nem látott eredményt szállított, összességében pedig története harmadik legerősebb negyedévét zárta a Mol: a legfontosabb eredménysoron 27 százalékkal, nettó profitban pedig közel 60 százalékkal múlta felül az elemzői várakozásokat. Megnéztük, miből jött össze a váratlanul nagy dobás, és mennyire fenntartható a kiugró teljesítmény.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×