Infostart.hu
eur:
361.05
usd:
317.51
bux:
143471.05
2026. július 26. vasárnap Anikó, Anna
Bruna de Paula, a Győri Audi ETO KC (k), valamint Tomori Zsuzsanna (b) és Béatrice Edwige, az FTC-Rail Cargo Hungaria játékosa a női kézilabda Magyar Kupa döntőjében játszott Győri Audi ETO KC - FTC-Rail Cargo Hungaria mérkőzésen a Tatabányai Multifunkciós Csarnokban 2025. március 2-án.
Nyitókép: MTI/Bodnár Boglárka

Tomori Zsuzsanna a BL-negyeddöntőről: van önbizalmunk, és tudja mindenki, mi a feladata

Az FTC átlövője az InfoRádióban elmondta, reméli idegenben előnyt tudnak szerezni és a visszavágón kiharcolják a négyes döntőbe jutást a dán Odense ellen.

Április 20-án vasárnap idegenben játssza az első mérkőzését a dán Odense ellen a Ferencváros női kézilabdacsapata a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében. A párharc továbbjutója már a sorozat budapesti négyes döntőjében léphet majd pályára az MVM Dome-ban. (A másik magyar BL-résztvevő, a Győr a német Ludwigsburg otthonában kezd a legjobb nyolc között.)

50:50 – mondta az esélyekről Tomori Zsuzsanna, a ferencvárosiak tapasztalt játékosa szerint az módosított az esélyeken, hogy az Odense most szerződtette a norvég Vipers csődje miatt csapat nélküli kapust, Katrine Lundét, aki jóval negyven éves kora fölött is a világ egyik legjobbjának számít, és Tomori szerint még most is „meccseket tud nyerni”. Azt viszont előnynek tartja, hogy idegenben kezdik a párharcot, mert ha Dániában jó eredményt érnek el, akár nyerni is tudnak, akkor magabiztosabban várhatják a visszavágót.

Az ellenfélről elmondta, hogy tipikus északi kézilabdát játszik, gyors lerohanásokra épít, amit az FTC-nek meg kell majd akadályoznia, mert ha megpróbálja felvenni a futóversenyt, abból szerinte nem fog jól kijönni. Tomori Zsuzsanna szerint az lesz a feladat, hogy a hatos fal elleni támadásra kényszerítsék a dánokat, és ha ez sikerül, akkor nem lesz probléma, mert a Fradinak pedig épp az az erőssége, hogy remekül védekezik, jók a kapusai, és ez hozta eddig is az eredményeket. „Ha elkezdünk rohanni a dánokkal, az nem biztos, hogy nekünk kedvezne. Az lenne a jó, ha mi tudnánk az Odensére erőltetni a mi játékunkat. Meghatározó lesz, hogy ez hány percig fog sikerülni” – mondta.

A Ferencváros a csoportkörben 12 mérkőzéséből tízet megnyert, csak a csoportelső francia Metz ellen szenvedett vereséget. Tomori Zsuzsanna úgy látja, a szezon elején voltak kevésbé jó meccseik, amikor még kereste Allan Heine vezetőedző a legjobb összetételt. Mostanra viszont már összeállt a csapat, és a kézilabdázó szerint épp az adja az erejüket, hogy sok az alternatíva a keretben.

„Most olyan komoly keretünk van, hogy mindenkivel fel tudjuk venni a versenyt,. Természetes, hogy az első egy-két hónapban még keresgélte mindenki a helyét, de most már van önbizalmunk, tudja mindenki, mi a feladata, már csak fel kell készülnünk a héten, és remélem, ezt vasárnap meg is tudjuk mutatni” – mondta Tomori Zsuzsanna.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Lando Norris nyerte a Forma–1-es Magyar Nagydíjat

Norris csapattársa, Oscar Piastri váltóhiba miatt néhány körrel a befutó előtt a második helyről esett ki. A négyszeres világbajnok Max Verstappen végzett a második helyen. A vb-pontversenyt vezető Kimi Antonelli lett a harmadik, és 50 pontra növelte előnyét a pontversenyben.
inforadio
ARÉNA
2026.07.27. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
Tisza-kormány: sorra jönnek a bejelentések, három településen volt időközi választás

Tisza-kormány: sorra jönnek a bejelentések, három településen volt időközi választás

A Tisza Párt frakciója Sonnevend Pált, az ELTE tanszékvezető egyetemi tanárát jelöli alkotmánybírónak Hende Csaba megüresedett helyére, a parlament pedig már hétfőn megválaszthatja a testület új tagját. Három településen tartottak ma időközi önkormányzati választást: Bárdudvarnokon és Bakócán polgármestert és képviselőket választottak, Békéscsabán pedig az új egyéni választókerületi képviselő személyéről szavaztak. Szeptembertől nyilvánosan is elérhetők lesznek az egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések intézményi adatai, ezt Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter jelentette be. Megújul a Népliget és a Planetárium. Cikkünk folyamatosan frissül a Tisza-kormány döntéseivel vasárnap.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×