eur:
401.81
usd:
357.8
bux:
96394.92
2025. május 19. hétfő Ivó, Milán
Nyitókép: Pixabay

Képen a Balatonból kihorgászott méretes „halszörny”

Ez volt a jelenleg is zajló International Balaton Carp Cup (IBCC) horgászverseny első igazi óriáspontya. Ezen kívül a versenyzők már közel 400 halat kifogtak, ami meghaladta a 10 kilogrammot.

Egy 31,18 kilogrammos ponty az új listavezető a legnagyobb hal versenyében a jelenleg zajló International Balaton Carp Cup (IBCC) horgászversenyen - írja a HelloVidék a rendezvény szervezőinek közlése nyomán.

A hatalmas halat kedd este fogta ki a Parys-Mikbaits.sk nevű csapat Balatonvilágosnál. Azt azonban nem árulták el, hogy milyen csalira harapott rá az óriásponty.

Az április 13. és 19. között zajló versenyen szerda reggelig 5362 kilogrammnyi, a szabályok szerint értékelhető méretű, azaz 10 kg feletti pontyot fogtak ki a Balatonból, ez 391 darab pikkelyest jelent, 13,71 kg átlagos súllyal - írja a lap.

A verseny hivatalos oldala szerint a mostani az első 30 kilogramm feletti hal, ezen kívül még 25 darab olyan ponty akadt a versenyzők horgára, amely 20 kg-nál nehezebb.

Szerda reggel a Carp Brothers Hunters csapat vezette a versenyt 13 ponttyal, 181,85 kilogramm összsúllyal.

Címlapról ajánljuk
Balogh Tamás a Bayesian katasztrófájáról: nem volt esély arra, hogy bármit is tegyenek
Aréna

Balogh Tamás a Bayesian katasztrófájáról: nem volt esély arra, hogy bármit is tegyenek

A Bayesian tragédiájával kapcsolatos nyomozás újdonságairól, a szemtanúk beszámolóiból kibontakozó eseményekről, a megbecsülés jeleként többnyire nemesített roncsvizsgálók munkájáról beszélt Balogh Tamás műemlékvédelmi szakjogász, hajóroncskutató, hajózástörténeti szakíró, a Tudományos Ismeretterjesztő Társulat Hajózástörténeti Egyesületének elnöke, a Magyar Búvár Szakszövetség tudományos bizottságának vezetője az InfoRádió Aréna című műsorában.

Kaiser Ferenc: készülnünk kell arra, ami az orosz–ukrán konfliktus után jöhet

Marco Rubio amerikai külügyminiszter szerint megegyeztek a NATO tagállamai abban, hogy a védelmi büdzséjüket a GDP öt százalékára emelik a következő évtizedben. Az InfoRádiónak nyilatkozó biztonság- és védelempolitikai szakértő szerint számos NATO-tag még a GDP-jének a két százalékát sem költi a védelmi kiadásokra, de az Amerikai Egyesült Államok is messze van az öt százalékos költéstől.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.05.20. kedd, 18:00
Bendarzsevszkij Anton
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatója, a posztszovjet térség szakértője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×