Infostart.hu
eur:
364.42
usd:
316.28
bux:
150381.6
2026. augusztus 12. szerda Klára
Szabó Nóra a női félmaraton versenyében a római atlétika Európa-bajnokságon 2024. június 9-én.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Megszólalt az újabb döbbenetes maratoni országos csúcsot futó amatőr Szabó Nóra

Szabó Nóra hatalmas célokat kerget, de most inkább a ranglistát figyeli, mint egy elérhetetlennek tűnő időt, amitől még 3 percre van.

Mint az Infostart elsők közt számolt be róla, saját őszi rekordján másfél percet faragva döntött új országos csúcsot Valenciában Szabó Nóra amatőr futó a maratoni távon. 49,195 kilométeren. Az új női csúcs 2 óra 25 perc 52 másodperc.

Az Atlétika.hu portálon kevéssel a viadal után már meg is jelent értékelő nyilatkozata, amelyből kiderül, legutóbbi csúcsa alapvetően elégedetlenséggel töltötte el, mert jobbra számított a 2:27:31-nél, ez is hajtotta az újabb rekord felé, amellyel az elit kategória 15. helyén zárt, európaiként a hetedik legjobbként.

A mostani idő annyira titkos célja volt, hogy még edzőjének sem árulta el, közösen egy valamivel 2 óra 27 percen belüli eredményt terveztek, a tempóra pedig csak 30 kilométerig kalkuláltak, azzal, hogy utána úgyis bármi lehet.

Valenciában egyébként segítséggel futott, a 2 óra 17-en belüli egyéni csúccsal rendelkező Józsa Gábor korábbi olimpikon végig vele volt.

"Sikerült nagyon megnyomni a végét, azt éreztem, hogy nagyon gyorsan futunk, tudtam, hogy gyorsabban futok már, mint az addigi iram. Addig folyamatosan kérdezgettem Gábort, hogy ha 3:30-on, 3:28-on belüli kilométereket futunk, mi lesz a vége, mi lehet a legrosszabb kimenetel, pedig már régen nem abban a tempóban futottunk…" – utalt arra, hogy egészen pontosan 7 perc 10 másodperc lett az utolsó 2,2 kilométere az azt megelőző 17 perces 5 kilométeres szakasza után.

Szabó Nóra elégedett, és Józsán kívül Berkovics Imre edzőjének tartozik még köszönettel, aki 2019 óta kontrollálja a futásait.

Legközelebb jövő tavasszal maratonozik, Bécsben. Célja, hogy ott legyen jövőre a tokiói világbajnokságon, de szerinte nem reális, hogy ez időeredménnyel (2:23,30) sikerül, inkább ezért a ranglistát figyeli, ami szintén mezőnytagsághoz juttathatja.

Címlapról ajánljuk
A Kárpátokra nézve is van bőven tanulsága a kolumbiai földrengésnek

A Kárpátokra nézve is van bőven tanulsága a kolumbiai földrengésnek

Százak vesztették életüket a hétfői kolumbiai földrengésben, míg a szomszédos Venezuelában júniusban volt két, 7,2-es, illetve 7,5-es erősségű földrengés, a kettő között furcsa mód a látszólagos földrajzi közelség ellenére viszont nincs összefüggés. Van viszont tanulság bőven, erről is beszélt Harangi Szabolcs geológus, vulkanológust, az ELTE tanszékvezető egyetemi tanára az InfoRádióban.

Rendkívüli kormányzati tájékoztató jön Paksról csütörtökön, Magyar Péter külön is üzent a helikopterezésről

Csütörtökön 15 órakor tartják a kormány tájékoztatóját a szerdai paksi kihelyezett kormányülés után. Részletes tájékoztatást adnak a dunai fenékküszöb megépítéséről és a két bárka esetleges elsüllyesztéséről.
inforadio
ARÉNA
2026.08.13. csütörtök, 18:00
Sinkó Eszter
egészségügyi közgazdász
Tisza-kormány: döntött a kabinet a paksi beruházásról, újabb sokmilliárdos csontváz került elő

Tisza-kormány: döntött a kabinet a paksi beruházásról, újabb sokmilliárdos csontváz került elő

Szerdán ismét a kormány döntései kerülhetnek a hazai közélet fókuszába. Magyar Péter bejelentése szerint a kabinet Pakson ülésezve döntött az alacsony vízállás problémáját hosszú távon kezelő beruházásról: megkezdődik egy dunai fenékküszöb építése, szükség esetén pedig két bárka irányított elsüllyesztésével is készek megemelni a folyó vízszintjét. Nem ez volt az egyetlen kormányzati tájékoztató ma: 9 órától az augusztus 20-ai ünnepség részleteire derült fény, ahol bejelentették, hogy a programsorozat 4 milliárdból valósul majd meg, és 2000 drón is részt vesz a showban. Mindeközben kiderült, hogy 2024-től a választásokig 26 milliárd forintot fizetett az Orbán-kormány a Századvégnek, a NER-es építőipari cégek egy friss becslés szerint 2010 óta 900-1000 milliárdnyi profitra tehettek szert túlárazásokból, az Országos Mentőszolgálat telephelyein pedig rendőrök jelentek meg, a Népszava szerint a mentőautók beszerzésének ügyében. Budapest továbbra is küzd a nehéz anyagi helyzettel, szeptember végéig 125 milliónyi hitelt kellene visszafizetnie, aztán október közepéig 86 milliárdnyi szolidaritási hozzájárulást átutalni az államkasszába – ez a jelenlegi körülmények közt lehetetlen kihívást jelent, így egyre sürgetőbb a megállapodás a kormánnyal.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×