Infostart.hu
eur:
364.04
usd:
308.93
bux:
137256.8
2026. április 17. péntek Rudolf
Julian Nagelsmann, a német labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya a Puskás Arénában tartott sajtótájékoztatón 2024. november 18-án. A német csapat másnap a Nemzetek Ligája A divíziójának 3. csoportjában Magyarország ellen lép pályára.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

A német szövetségi kapitány büszke és optimista

Julian Nagelsmann, a német labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya büszkén és optimistán értékelte a 2024-es évet a Nemzetek Ligája utolsó fordulójában a magyar csapat ellen elért 1–1-es budapesti döntetlent követően.

„Sokat kaptunk ettől az évtől, főleg miután tavaly novemberben a padlón voltunk és a közelgő hazai Európa-bajnokság Damoklész kardjaként lógott felettünk” – utalt a szakember arra, hogy az elmúlt év végén barátságos mérkőzésen előbb 3–2-re kikaptak Berlinben a törököktől, majd 2–0-ra Bécsben az osztrákoktól. Nagelsmann elmondta, optimista és büszke, már csak azért is, mert erős összetartás alakult ki a válogatotton belül.

A német együttes mérlege tíz győzelem, négy döntetlen és egy vereség idén – utóbbit az Eb-negyeddöntőben a későbbi végső győztes spanyoloktól szenvedte el a Nationalelf, amely csoportgyőztesként jutott a legjobb nyolc közé a Nemzetek Ligájában.

„Természetesen van még hova fejlődnünk, de összességében már nagyon-nagyon jó úton haladunk” – nyilatkozott Nagelsmannhoz hasonlóan Joshua Kimmich, a válogatott egyik alapembere.

A pénteki sorsoláson derül ki a Nemzetek Ligája negyeddöntőjének párosítása. A csoportban harmadik magyar válogatott szintén ekkor kap ellenfelet a B divízióból (Ausztria, Görögország, Ukrajna vagy Törökország) az osztályozóra.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: Iránban sérül az Egyesült Államok nagyhatalmi imázsa, de ezzel nem szokott foglalkozni

Szakértő: Iránban sérül az Egyesült Államok nagyhatalmi imázsa, de ezzel nem szokott foglalkozni

Nem az Egyesült Államok terve szerint alakul az iráni konfliktus, ám ez nem feltétlenül jelenti, hogy kudarc lesz Washingtonnak – mondta az InfoRádió GeoTrendek című műsorában László Dávid, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatóhelyettese. Szerinte a hasonló katonai beavatkozástól sem megy el az USA kedve.

Nemzetközi jogász: így akadályozhatja meg a Tisza-kormány a kilépést a Nemzetközi Büntetőbíróságból

Bár Magyarország 2002 óta tagja a Nemzetközi Büntetőbíróságnak, az azóta eltelt időben nem hirdették ki itthon törvényben a hágai székhelyű bíróság alapszabályát, aminek a köztársasági elnök „immunitása volt az oka” – mondta az InfoRádióban Tóth Norbert nemzetközi jogász. Az NKE egyetemi docense részletesen elmagyarázta, hogyan lehetne visszafordítani az elvileg június 2-án záruló kilépési folyamatot, ha a jövendő Tisza-kormány ezt akarná.
inforadio
ARÉNA
2026.04.17. péntek, 18:00
Dobrowiecki Péter
Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×