Infostart.hu
eur:
399.28
usd:
346.65
bux:
118790.91
2026. március 9. hétfő Fanni, Franciska
Úszóverseny a 17. vizes világbajnokságon a Duna Arénában 2017. július 24-én.
Nyitókép: Máthé Zoltán

Egy fontos rekord már biztosan megdől a budapesti úszó-vb-n

Ennyi országból még sosem érkezett sportoló rövid pályás úszó-világbajnokságra.

Már biztosan minden idők legnépesebb rövidpályás úszó-világbajnokságát rendezik decemberben Budapesten.

Wladár Sándor, a Magyar Úszó Szövetség elnöke a vb előtt 25 nappal tartott pénteki sajtótájékoztatón elárulta, eddig 191 ország jelezte részvételét az eseményen - a nevezési határidő jövő kedd -, a korábbi rekord 176 volt a 2022-es melbourne-i vb-ről.

A vb szervezőbizottságának elnökeként is dolgozó, olimpiai bajnok Wladár elmondta, a 34 fős csapatból Kós Huberttől, Szabó Szebasztiántól és Németh Nándortól remélnek érmet, ugyanakkor fontosak a dobogós helyezések, amelyekből 10-15-öt vár a hazai versenyzőktől.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.03.09. hétfő, 18:00
Lóga Máté
a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára, a Budapest Airport igazgatóságának elnöke
Elszállt az olajár, esnek az európai piacok, szakad az OTP

Elszállt az olajár, esnek az európai piacok, szakad az OTP

Elszállt az olajár hétfő reggelre az olajár, az ázsiai tőzsdéken jelentős eséseket látni, a Nikkei több mint 5 százalékot zuhant, Dél-Koreában még a kereskedést is fel kellett függeszteni 20 percre és Európában is komoly mínuszokkal indul a nap. Az olajár emelkedését és a tőzsdei esést mérsékelte, hogy Szaúd-Arábia szokatlan módon, spot piaci tendereken kezdett nyersolajat kínálni, enyhítve a kínálat szűkösségével kapcsolatos félelmeket, miközben a G7-ek pénzügyminiszterei hétfőn rendkívüli egyeztetést tartanak a Nemzetközi Energiaügynökség által koordinált stratégiai olajtartalékok közös felszabadításáról. A magyar tőzsdén csökkenéssel indul a kereskedés, az OTP több mint 4 százalékot esett a nyitást követő percekben.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×