Infostart.hu
eur:
379.12
usd:
319.29
bux:
129447.89
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
Koman Vladimir a Diósgyőri VTK klubházában 2015. február 4-én. A 25 éves, 36-szoros válogatott középpályás a DVTK labdarúgócsapatában folytatja a pályafutását.
Nyitókép: Vajda János

Visszavonult az egykori nagy reménység

A magyar válogatott focistáról mindenki azt hitte, világsztár lesz.

35 évesen bejelentette visszavonulását Vladimir Koman, a korábbi 36-szoros magyar válogatott focista.

Kedves Barátaim! Eljött az ideje, hogy 20 év után búcsút vegyek a profi labdarúgástól. Volt szerencsém a legmagasabb szinten versenyezni. Sok dolgot és lehetőséget adott az életemben. Szeretnék köszönetet mondani a családomnak, édesapámnak a mennyben, aki megismertette velem ezt a gyönyörű játékot, barátaimnak és mindenkinek, akik támogattak és végigkísértek ezen az úton! Most új oldalt kezdek az életemben megpróbálva folytatni a sikert!” - írta a közösségi oldalán Koman, aki a 2009-ben bronzérmet nyert a magyar válogatottal az U20-as világbajnokságon, mellette pedig az ezüstcipót is megkapta az egyiptomi tornán és felkerült a Golden Boy-díj 25-ös listájára is.

Koman óriási tehetségnek indult, hiszen 17 évesen a Sampdoria színeiben pályára lépett élete első felnőtt olasz bajnoki mérkőzésén, amelyen gólpasszt is adott. A két évvel később Egyiptomban nyert U20-as vb-bronzérem és az ott mutatott játék csak ráerősített arra, hogy kivételes képességű játékosról van szó - írja az Origo.

2010 májusában mutatkozott be a magyar válogatottban a holland Erwin Koeman kapitánykodása alatt, majd a csapat alapembere volt Egervári Sánodr irányítása alatt is. Koman 2010 és 2014 májusa között 36 meccset játszott a magyar válogatottban, azonban a hollandok elleni 2013-ben elszenvedett 8-1-es vb-selejtezős vereség az ő sorsát is megpecsételte a távozó Egervári Sándor mellett.

A Sampdoria mellett megfordult az Avellinóban, a Bariban. Majd Olaszországból távozva fél év évet futballozott az akkor francia másodosztályban szereplő AS Monacóban.

2012 nyarán az orosz FK Krasznodarhoz igazolt, majd egy évvel később a szintén orosz Ural együtteséhez került kölcsönbe. A szerződése lejárta után 2014 nyara és 2015 februárja között nem volt klubja, végül Diósgyőrben kötött ki, ahol bő egy évet futballozott, mielőtt a török Adanaspor együtteséhez igazolt. Két évnyi törökországi légióskodás után aztán Irán felé vette az irányt, 2018 nyarán a Sepahan szerződtette, majd két évvel később az Egyesült Arab Emírségekbe igazolt a Hatta csapatához. 2021 szeptemberében az indiai Chennaiyin szerződtette, majd egy évvel később visszatért Diósgyőrbe, a miskolci csapattal pedig kiharcolta a feljutást az NB I-be.

A szezon végén aztán Koman távozott Diósgyőrből, az elmúlt évet pedig csapat nélkül töltötte.

Címlapról ajánljuk
Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Nemhogy félig, hanem majdnem tele van a pohár – így értékelte a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke, hogy a férfi és a női válogatott is két-két döntőt játszott bő fél éven belül. A sportvezető az InfoRádióban azt mondta, a vesztes finálékból is sokat lehet tanulni, és a magyar játékosoknak motiváló erőnek kell lennie, hogy legközelebb bebizonyítsák, ők a legjobbak, és képesek döntőt nyerni.

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Szerdán az ázsiai tőzsdék mérsékelten emelkedtek, az ausztrál piac vezette az emelkedést főként vállalati gyorsjelentések által hajtott ralinak köszönhetően. Az európai részvénypiacok ma stagnálással nyitottak, majd délutánra vegyes kép alakult ki. Délután a vártnál sokkal erősebb munkaerőpiaci adatok érkeztek az USA-ból, amire kezdetben felpattantak a tőzsdék, viszont később elolvadt az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×