Infostart.hu
eur:
363.14
usd:
308.83
bux:
139459.59
2026. április 13. hétfő Ida
A magyar válogatott tagja, Ádám Martin a wolverhamptoni Molineux Stadionban 2022. június 13-án. A játékosok megtekintették a pályát a Nemzetek Ligája 4. fordulójának másnap esti, Anglia-Magyarország labdarúgó-mérkőzése előtt.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Fontos szerep hárul Ádám Martinra

A magyar válogatott Ádám Martin gólokkal szeretné segíteni új csapatát, a görög labdarúgó-bajnokságban szereplő Aszterasz Tripoliszt, ahol fontos szerepet szánnak neki, mivel első számú csatárként számítanak rá.

A 29 éves futballista az M1 aktuális csatornának nyilatkozva elmondta, mozgalmas napjai voltak, amint nyilvánosságra került, hogy távozik a dél-koreai Ulszan Hyundaitól.

„Több ajánlat közül is tudtunk válogatni, a görög klub mellett volt megkeresés például az angol másodosztályból, de még a brazil élvonalból is. A Debrecennel kapcsolatos sajtóhírnek nem volt semmi alapja, Angliába pedig bizonyos okokból nem mentem, de változatlanul szívem vágya, hogy egyszer ott játsszak majd” – nyilatkozta Ádám Martin, aki hozzátette, az Aszterasz ajánlatát tartották szakmai szempontból is a legelőnyösebbnek.

„Koreában az első másfél év jó volt, aztán a második gyermekem születése után már felvetődött, hogy közelebb kellene lennünk Magyarországhoz, hiszen a családom mindig velem tart. Az Ulszannál úgy érzem, hogy mindenben fejlődtem, szép két évet töltöttem ott és nincs hiányérzet bennem és a koreai vezetőkben sem” – fogalmazott a támadó.

A csatár elmondta, Görögországban pozitív fogadtatásban volt része, a tripoliszi együttesnél pedig fontos szerepet szánnak neki.

„Első számú csatárként számítanak rám,

a csapat támadólag lép fel a mérkőzéseken, sok a beadás, és ezt az edzéseken is sokat gyakoroljuk. A görög bajnokságban általában az első négy helyért az AEK Athén, az Olimpiakosz, a Panathinaikosz és a PAOK küzd egymással, de az 5-7. helyre odaérhetünk, ezek közül pedig jó lenne az ötödik pozíciót elcsípni a nemzetközi kupaszereplés lehetősége miatt" - mondta Ádám Martin, aki gólokkal szeretné segíteni az Aszteraszt.

A görög klub vasárnap a közösségi oldalán jelentette be a 25-szörös magyar válogatott csatár leigazolását. Ádám Martin az elmúlt két évben az Ulszan Hyundai-jal két bajnoki címet nyert.

Az Aszterasz legutóbb nyolcadik helyen zárta a görög bajnokságot.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség újból a Hold kapujában: itt a menetrend az Artemis küldetése után

Az emberiség újból a Hold kapujában: itt a menetrend az Artemis küldetése után

Hazatért a Földre az Artemis–2 legénysége, miután tíznapos űrutazásukon megkerülték a Holdat, öt évtized után először járt ember égi kísérőnknél. 2028-ban jöhet az „emberes” holdraszállás, a 2030-as években pedig az állandó Hold-bázis. A küldetés jelentőségéről Szabó Olivér Nortont, a Svábhegyi Csillagvizsgáló bemutató csillagásza beszélt az InfoRádióban.

Miniszterek veszítettek a választáson – hatalmas átalakulás az Országgyűlésben, kik jutottak be és kik estek ki?

Noha a végleges parlamenti névsorra még legalább szombatig várni kell – a jogerősre még tovább –, de abból fakadóan, hogy a Fidesz-KDNP képviselői mezőnye 135-ről várhatóan 55-re csökken, a távozó kormány pártjainak soraiból „korszakos” politikusok hiányoznak majd, hacsak nem lesznek a javukra tömeges visszalépések. A Tisza Párt részéről viszont valamennyi ismerős név parlamenti mandátumhoz juthat, akár az EP-ből vagy a Fővárosi Közgyűlésből is.
inforadio
ARÉNA
2026.04.14. kedd, 18:00
Magyarics Tamás
külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora
Kétharmaddal nyert a Tisza Párt - Így reagált az OTP, a 4iG, a Mol

Kétharmaddal nyert a Tisza Párt - Így reagált az OTP, a 4iG, a Mol

A Tisza Párt győzelmével ért véget a vasárnapi országgyűlési választás Magyarországon, ennek hatására pedig máris nagyobb erősödésben van a forint a vezető, illetve a régiós devizákkal szemben is. Az eseményeket követően azonban nem csak a devizapiacon, de a magyar tőzsdén is nagy mozgásokat láthattunk: a BUX történelmi csúcsra ugrott, csakúgy mint az OTP, a Mol, valamint a Richter részvénye is. Eközben viszont rendkívül erős eladói nyomás alá kerültek a NER-papírok: hatalmas mínuszban zárt többek között van a 4iG és az Opus is.  Eközben a nemzetközi befektetői hangulatra részben rányomta a bélyegét, hogy a hétvégén borultak az iráni béketervek, ennek következtében pedig ismét elszállt az olajár, és az európai piacok gyengélkedtek. Az USA-ban viszont emelkedést láttunk, miután Donald Trump arról beszélt, hogy Irán meg akar állapodni. Hasonló témákról is szó lesz következő befektetési konferenciánkon, május 12-én jön a Portfolio Investment Day 2026. Ne hagyja ki az év egyik legizgalmasabb befektetési eseményét! Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×