Infostart.hu
eur:
364.38
usd:
310.9
bux:
133168.5
2026. április 27. hétfő Zita
A drónnal készített felvételen a címvédő és időrekorder Józsa Márton Miklós vezette MLS Raiffeisen Fifty-Fifty kétárbócos, magyar építésű katamarán az 56. Kékszalag Raiffeisen Nagydíj tókerülő vitorlásverseny rajtja előtt Balatonfüred közelében 2024. július 18-án. A Kékszalagra, Európa leghosszabb tókerülő vitorlásversenyére, idén 510 hajó - köztük 8 külföldi - adta le nevezését 38 hajóosztályban és értékelési csoportban.
Nyitókép: MTI/Vasvári Tamás

Óriási hajrában győzött a Fifty-Fifty az 56. Kékszalagon – videó

A címvédő Józsa Márton kormányozta MLS Raiffeisen Fifty-Fifty ért elsőként célba az 56. Kékszalag Raiffeisen Nagydíjon csütörtökön Balatonfüreden.

A verseny honlapjának tájékoztatása szerint a győztes hajó mintegy kétórás hátrányt ledolgozva az utolsó pillanatban állt az élre, és 12 óra 24 perc 47 másodperces idővel diadalmaskodott.

A Józsa Márton vezette hajó legénységét Goszleth Marcell, Németh Áron, Adorján Csaba, Józsa-Kovács Attila, Erőss Loránd János és Bagyó Áron alkotta.

Második helyen a Kaiser Kristóf kormányozta Prospex-Delta (12:25:37 ó) harmadikként a Vándor Róbert vezette RSM (12:30:12 ó) végzett, a negyedik Litkey Farkas lett a Process Solutions-szal (12:34:08 ó).

A már ötszörös győztes Józsa zsinórban harmadszor nyerte meg a Kékszalagot. Ehhez hasonló bravúrra eddig csak Németh István volt képes 1955-ben, amikor a Nemere II.-vel sorozatban harmadszor győzött – írták a verseny honlapján.

A Kékszalag Európa leghosszabb tókerülő vitorlásversenye, a hajósokra a 48 órás szintidő alatt légvonalban 155 kilométeres út vár. A balatonfüredi rajt után Balatonkenese, Siófok és a Tihanyi-szoros érintésével haladnak, és Keszthelynél fordulva térnek vissza Balatonfüredre.

A Kékszalag időrekordját továbbra is a Józsa vezette Fifty-Fifty tartja – saját korábbi csúcsát tavaly megdöntve 5 óra 3 perc 56 másodperces idővel –, legtöbbször, tizenháromszor pedig Litkey győzött.

Címlapról ajánljuk
Aréna: az élvonalból az Élvonalba – tehetségeket keres a Nobel-díjas Krausz Ferenc

Aréna: az élvonalból az Élvonalba – tehetségeket keres a Nobel-díjas Krausz Ferenc

„A tudomány, a csúcskutatás és a tehetséggondozás ügye az nem egy kormány ügye, az az ország jövője. Nagy horderejű áttörések, amelyek a jövőben életünket befolyásolni tudják, azt jobbá tudják tenni, amelyre a jövő tudásalapú gazdasága épülhet, amelyre a nagy hozzáadott értékű technológiák, termékek fejlesztése épülhet, nem tudnak rövid távú, néhány éves finanszírozásból keletkezni” – mondta Krausz Ferenc Nobel-díjas fizikus, az Élvonal Alapítvány kuratóriumi elnöke az InfoRádió Aréna című műsorában. Hozzátette: nincs élő kapcsolatuk a jövendő kormánnyal, de adott esetben szívesen találkozna Magyar Péter jövendő miniszterelnökkel, mert mint fogalmazott, „a céljai és a mi céljaink százszázalékosan összecsengenek.”

Rogán Antal, Kövér László, Selmeczi Gabriella, Kubatov Gábor és még sokan mások: egy sor ismert fideszes nem lesz ott az új Országgyűlésben

Gulyás Gergely, aki a május 9-én megalakuló új Országgyűlésben a Fidesz-frakció vezetője lesz, közzétette a Fidesz-frakció névsorát. Orbán Viktor kormányfő, Kósa Lajos és Bánki Erik már korábban bejelentette, hogy nem veszi fel a mandátumát, mint ahogy a KDNP vezérkara, így Semjén Zsolt sem – de most kiderült, hogy még egy sor ismert név hiányozni fog a parlamenti padsorokból. Összeállítottuk a nagy hiányzók névsorát.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×