389.03
362.04
67970.16
2024. május 3. péntek Irma, Tímea
Ferenczi János, a Debrecen (j) és Kristoffer Zachariassen, a Ferencváros játékosa a labdarúgó MOL Magyar Kupa nyolcaddöntőjében játszott Debreceni VSC-Ferencvárosi TC mérkőzésen a debreceni Nagyerdei Stadionban 2024. február 28-án.
Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt

Tizenegyesekkel, emberhátrányban jutott tovább a Ferencváros a Magyar Kupában

Hatodikként a Debrecent idegenben tizenegyesekkel búcsúztató Ferencváros csatlakozott a labdarúgó MOL Magyar Kupa negyeddöntőjének mezőnyéhez.

A bajnoki címvédő FTC az első félidő hajrájában kezezés miatt, a VAR segítségével megítélt 11-esből szerzett vezetést, a második játékrész elején azonban rögtön emberhátrányba került, mert Abena lerántotta a kapu felé meginduló Dominguest. A hajrához közeledve a Debrecen is büntetőhöz jutott, ugyancsak kezezés miatt, Bárány előbb hibázott, majd a kipattanót már berúgta. Dejan Stankovic, a Ferencváros vezetőedzője elvesztette a fejét, a játékvezetővel kiabált, visszafogni sem lehetett, ezért piros lapot kapott.

Nem változott az eredmény, hosszabbítás következett, melyben már kevés érdemi esemény történt.

A tizenegyeseknél egyik ferencvárosi játékos sem hibázott, ugyanakkor Kocsis Dominik lövését kivédte Varga Ádám.

Korábbi eredmények

Tiszakécskei LC (NB II)-Kisvárda Master Good 0-3 (0-0)
gól: Makowski (56., 58.), Ilievski (66.)

Mezőörs KSE (megyei I.)-Vasas FC (NB II) 1-1 (0-0, 1-1, 1-1), tizenegyesekkel 4-5
gól: Végh (81.), illetve Berecz (57.)

HR-Rent Kozármisleny (NB II)-MTK Budapest 0-3 (0-2)
gól: Jurina (9., 35.), Antonov (48.)

Veszprémi SC (NB III)-Kecskeméti TE 0-2 (0-0)
gól: Zsótér (59.), Katona L. (90.)

Biztosra veszik: orosz ügynökök robbantottak Csehországban

A cseh Szervezett Bűnözés Elleni Központ vizsgálata megerősítette, hogy a vrběticei lőszerraktárak elleni, közel tíz évvel ezelőtti robbantás mögött az orosz katonai titkosszolgálat, a GRU állt. A külföldi kémek célja a fegyverek és lőszerek eljuttatásának megakadályozása volt olyan területekre, ahol az orosz hadsereg katonái tevékenykednek.
2024.05.03. péntek, 18:00