67039.3
Football soccer ball on grass field on stadium. Sport
Nyitókép: NiseriN/Getty Images

Labdarúgó NB II - Hátrányból fordítva nyert a Haladás Kispesten

A Budapest Honvéd egygólos előnyt eltékozolva és a találkozó utolsó tíz percében emberhátrányban futballozva 2-1-re kikapott a vendég Szombathelyi Haladástól a labdarúgó NB II hatodik fordulójának hétfői zárómérkőzésén.

Az első félidő kevés izgalmat és még kevesebb történést tartogatott, a fordulás után viszont erősödő Honvéd-akcióknak örülhetett a csaknem 3200 néző a Bozsik Stadionban. A kispesti fölénynek a 64. percben lett meg az eredménye, ekkor Bocskay Bertalan szabadrúgásból juttatta előnyhöz a hazaiakat.

A folytatásban viszont csak szabálytalan gólig jutott a Honvéd, a vendégek pedig a hajrához közeledve előbb egyenlítettek, majd emberelőnybe kerültek, s végül a ráadás perceiben büntetőből újra eredményesek voltak, így elvitték a három pontot Kispestről. Érdekesség, hogy a tizenegyest eredményező szituációban éppen a hazai gólszerző, Bocskay szabálytalankodott, a büntetőhöz pedig kapust cserélt a Honvéd, de a rutinos Tomas Tujvel sem tudta megmenteni csapatát a vereségtől.

Merkantil Bank Liga NB II, 6. forduló:

Budapest Honvéd-Szombathelyi Haladás 1-2 (0-0)

gólszerzők: Bocskay (64.), illetve Jancsó (79.), Csernik (93., 11-esből)

piros lap: Kovács (82., Honvéd)

vasárnap játszották:

Vasas FC-BFC Siófok 4-0 (2-0)

g.: Novothny (21.), Pávkovics (45+2.), Tóth M. (69.), Urblík (85.)

Kolorcity Kazincbarcika SC-FC Ajka 1-0 (0-0)

g.: Pinte (49.)

Pécsi MFC-Gyirmót FC Győr 0-0

piros lap: Soltész (82., Gyirmót)

Szeged-Csanád Grosics Akadémia - Aqvital FC Csákvár 0-2 (0-0)

g.: Tamás N. (50.), Gazdag (77.)

ETO FC Győr-Tiszakécskei LC 2-0 (0-0)

g.: Lacza (51.), Bumba (91.)

Credobus Mosonmagyaróvár - BVSC-Zugló 3-3 (2-2)

g.: Takács T. (7., 10. és 63., a harmadikat tizenegyesből), illetve Hidi (9.), Deák (24., öngól), Balogh M. (48.)

Budafoki MTE - HR-Rent Kozármisleny 1-2 (1-1)

g.: Kovács D. (40.), illetve Kozics (42.), Horváth P. (83.)

Soroksár SC-Nyíregyháza Spartacus FC 1-2 (0-0)

g.: Lovrencsics (79.), illetve Ramos (47.), Nagy D. (62.)

piros lap: Gálfi (62., Soroksár)

Az élcsoport: 1. ETO FC Győr 15 pont, 2. Budafoki MTE 13, 3. HR-Rent Kozármisleny 12 (4 győzelem), 4. Nyíregyháza Spartacus FC 12 (3, 9-5), 5. Pécsi MFC 12 (3, 4-0)

Polgár Csaba: a megelőzés, a szűrések és a daganatellenes oltások is nagyon fontosak

A koronavírus-járvány utóhatásaként sokkal kevesebben járnak szűrővizsgálatokra, mint a pandémia előtt, ezért átfogó kampányra lenne szükség, hiszen a népbetegségek megelőzhetők - mondta az InfoRádióban az Országos Onkológiai Intézet főigazgatója. Polgár Csaba professzor kardiológus és gyermekgyógyász kollégáival együtt több vidéki fórumon tart előadást erről.