Milák Kristóf távollétében Sós Csaba szerint nagyon kevésen fog múlni minden.
Sós Csaba szövetségi kapitány szerint a magyar úszóknak néhány számban ugyan vannak éremesélyei a fukuokai olimpiai kvalifikációs világbajnokságon, de összességében "most kapaszkodnunk kell".
A szakember szerint az 1976-os montreali olimpiára "eltalált" utazási szokásoktól ezúttal sem tértek el, így az átállással sem volt gond.
Milák Kristóf hiányában - az olimpiai, világ- és Európa-bajnok nem sokkal a vb előtt mondta le a szereplést - "garantált" érmektől estek el az úszók, a szövetségi kapitány ennek ellenére bízik abban, hogy lesznek magyarok a dobogón.
"Mindig számítanak az érmek, ne mondjuk, hogy nem. Más kérdés, hogy az úszás mint alapsportág csak az atlétikával és maximum a tornával összehasonlítható, egyszerűen
brutális a konkurencia"
- nyilatkozott Sós Csaba. Ugyanakkor kijelentette, hogy azért egy fiatal úszó karrierjén nagyot lökhet adott esetben egy egyéni csúcs vagy egy világbajnoki döntőbe kerülés.
Sós Csaba szerint a legjobb esélyek 200 méter háton mutatkoznak az éremszerzésre, itt két, már olimpiai szinttel rendelkező úszó,
a római Európa-bajnokságon ezüstérmes Kovács Benedek és az Egyesült Államokban készülő Kós Hubert
lesz érdekelt. Ebben a számban ráadásul az időeredmények alapján rendkívül sűrű az élmezőny.
"Kertelés nélkül, szerintem itt van a legnagyobb sansz az éremre. Kós Hubert sokáig vezette a világranglistát, Kovács Benedek pedig a tavalyi világbajnokságon berobbant, nagyszerűen versenyezett és azóta is kiegyensúlyozott, ráadásul ebben a számban komoly hazai konkurenciájuk volt, elég csak arra gondolni, hogy az olimpiai ötödik Telegdy Ádámot megelőzték" - hangsúlyozta Sós Csaba, aki szerint még Szabó Szebasztián 50 méter gyorson és 50 méter pillangón odaérhet a dobogóra, a sprintszámokban azonban nüanszok döntenek.
A medencés úszóversenyek előfutamait magyar idő szerint vasárnap reggel 3.30-tól, míg a döntőket 13.00-tól rendezik, a versenyeket az M4 Sport élőben közvetíti.
KezdőlapSportIndul a medencés úszó-vb - Kapitányi szavak az éremesélyről: "kapaszkodnunk kell"
A Financial Times egyik cikkében annak a jogi manővernek a hátterét mutatja be, amellyel Ukrajna anyagi támogatását akarják biztosítani Brüsszelből. Az ötlet heves ellenállást váltott ki több tagállamban és uniós jogászok körében is.
Az Európa-bajnoki bronzérmes magyar női kézilabda-válogatott kiharcolta a negyeddöntőbe jutást azzal, hogy 26–26-os döntetlent játszott Japánnal a holland–német közös rendezésű világbajnokság rotterdami középdöntőjének második fordulójában, pénteken.
Az eddigi BBB szinten hagyta Magyarország adósbesorolását péntek este a Fitch Ratings, az ehhez rendelt stabil kilátást viszont negatívra rontották. Ezzel lezárult a 2025-ös felülvizsgálatok sora, legközelebb várhatóan jövő tavasszal jönnek majd vizsgálódni a nagy hitelminősítők.