Infostart.hu
eur:
381.35
usd:
321.29
bux:
128831.58
2026. január 30. péntek Martina

Súlyos vereséggel kezdtek a házigazda horvátok az Eb-n

A házigazda horvát válogatott nem tudott méltó ellenfele lenni a vb-bronzérmes hollandoknak a 35. vízilabda Európa-bajnokságon, amelynek szombati nyitónapján a női torna első fordulóját rendezik Splitben.

A délutáni program első meccsére alig látogatott ki több néző, mint a délelőtt, pedig bemutatkozott a horvát csapat. Persze az érdektelenség annyiban nem meglepő, hogy a balkáni félsziget országai - a görögöket leszámítva - csak a férfiaknál játszanak meghatározó szerepet a sportágban.

A világ élvonalába tartozó hollandok ennek megfelelően játszi könnyedséggel húztak el 11-0-ra, de a második negyedben aztán 76 másodperc alatt három gólt kaptak. A nagyszünet után a hollandok egyre inkább kiengedtek, a hazaiak pedig részsikereiken felbátorodva játszottak, így a találkozó egyik legszebb gólját a horvát center, Jelena Butic dobta, aki háttal a kapunak dobott csavargólt. A végeredmény ennek ellenére, de a papírformának megfelelően 22-6 lett a legutóbbi vb-n és Eb-n is elődöntős hollandok javára, akik vasárnap találkoznak a magyarokkal.

A nyitónapon a világbajnoki ezüstérmes magyar válogatott a 20.30-kor kezdődő zárómérkőzésen ugrik medencébe a görögök ellen, akik két hónappal ezelőtt hetedikként zártak a margitszigeti csúcseseményen.

A női tornán szereplő 12 csapatot két hatos csoportba osztották, melyekből az első négy jut a negyeddöntőbe.

Címlapról ajánljuk

Magyarics Tamás: miért éppen Minnesota? Nem véletlenül ott van polgárháborús helyzet Amerikában

Nem véletlenül alakult ki polgárháborús helyzet az amerikai Minnesotában, azután, hogy a Bevándorlási és Vámhivatal, azaz az ICE ügynökeit az államba vezényelték – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Magyarics Tamás, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora. A külpolitikai szakértő hangsúlyozta: a népes szomáliai kisebbség, az állam demokrata vezetése és a bevándorláshoz való liberális viszonyulása is hozzájárult ahhoz, hogy komoly a feszültség, illetve az ICE ügynökei is erőszakosabban léptek fel, és lelőttek két embert.
inforadio
ARÉNA
2026.02.02. hétfő, 18:00
Tárnok Balázs
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet kutatásért felelős igazgatója
Vérengzés a piacon, zuhannak a tőzsdék, lemészárolják az év egyik legjobb befektetését!

Vérengzés a piacon, zuhannak a tőzsdék, lemészárolják az év egyik legjobb befektetését!

Pénteken folytatódik az amerikai tőzsdék zuhanása, csütörtökön a Microsoft, pénteken már az Apple rántotta le a tech szektort. Ehhez képest Európában enyhe emelkedéssel zártak az indexek: megadta a lendületet az euróövezet vártnál erősebb GDP-növekedési adata. Eközben viszont tovább folytatódik a volatilitás a nyersanyagpiacokon, az arany és az ezüst árfolyama este már nehéz kőként zuhan, de ugyanez igaz a rézre és palládiumra, valamint az olaj is korrigál a tegnapi rali után. Utóbbiak összefüggésben állnak a dollár erősödésével és azzal, hogy Donald Trump végre megnevezte jelöltjét az amerikai jegybankelnöki posztra. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×