Infostart.hu
eur:
355.56
usd:
312.37
bux:
139301.72
2026. június 23. kedd Zoltán
A román Simona Halep a kínai Cseng Csin-ven ellen játszik a francia nemzetközi teniszbajnokság női egyesének második fordulójában a párizsi Roland Garros Stadionban 2022. május 26-án.
Nyitókép: MTI/EPA/Mohamed Badra

Simona Halep meglepő bejelentése

Pánikrohama volt mérkőzés közben.

A román Simona Halep, a női tenisz-világranglista korábbi éllovasa elmondta, hogy pánikrohama volt a csütörtöki mérkőzése közben a francia nyílt bajnokságon.

"Pánikrohamom volt, és nem tudtam, hogyan kezeljem, mert ilyesmi ritkán fordul elő. Nem igazán tudom, miért történt, hiszen én vezettem és jól játszottam" - nyilatkozta a 2018-as Roland Garros bajnoka.

Halep a második fordulóban, csütörtökön 6:2-re megnyerte az első szettet a világranglista 74. helyén álló kínai Cseng Csin-ven ellen, a másodikat azonban 6:2-re, majd a harmadikat - amelyben orvosi segítséget kért - 6:1-re elveszítette, így kiesett.

"Veszítettem, mert nem tudtam koncentrálni. A meccs után elég nehéz volt, de most már jól vagyok. Rendbe jöttem, és tanulni fogok ebből az epizódból" - magyarázta.

A 30 éves román játékos már tavaly is arról beszélt, hogy néha nehezen tudja kezelni az élsporttal járó nyomást.

"Ez csak egy teniszmeccs, szóval egy kicsit lazábbnak kell lennem. Valószínűleg túlságosan nagy nyomást helyeztem magamra, mert nagyon szerettem volna jól szerepelni" - nyilatkozta Párizsban.

Halep jelenleg 19. a világranglistán, karrierje során közel 39 millió dollárt gyűjtött már pénzdíjakból. Eddig 41 WTA-tornán jutott döntőbe, ezeken 23-szor nyert. Grand Slam-tornákon kétszeres győztes, ötszörös döntős, nyolcszor jutott elődöntőbe, további hét alkalommal pedig a legjobb nyolc közé. A WTA honlapja szerint 559 győzelme és 233 veresége van.

Címlapról ajánljuk
N. Rózsa Erzsébet az iráni helyzetről: egyre komolyabb nézetkülönbségek vannak az amerikai elnök és alelnök között

N. Rózsa Erzsébet az iráni helyzetről: egyre komolyabb nézetkülönbségek vannak az amerikai elnök és alelnök között

Az érintett szereplők inkább tűzszüneti állapotnak tekintik a mostani helyzetet, amely elvezethet akár a békéhez is, de ennek még nagyon sok feltétele van – értékelte az amerikai–iráni keretegyezmény aláírását az InfoRádió Aréna című műsorában a Közel-Kelet-szakértő. Úgy véli, Teherán nem fog megijedni Donald Trump fenyegetőzéseitől és szerinte nem segíti a tárgyalásokat, hogy az amerikai elnök erősen félreérthető kijelentéseket tesz.

Megszavazta az Országgyűlés: búcsú a védett üzemanyagártól

Az Országgyűlés döntött a védett üzemanyagár kivezetését tartalmazó törvényjavaslatról. Előzőleg elfogadták a vizsgálóbizottságok megerősítését és a korrupcióellenes 110 oldalas csomagot is, benne a vagyonnyilatkozatok szigorításával és a kekvák megszüntetésével.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×