CARACAS, VENEZUELA - OCTOBER 07: Gabriel Barbosa (L) of Brazil celebrates after scoring the second goal of his team during a match between Venezuela and Brazil as part of South American Qualifiers for Qatar 2022 at Estadio OlĂ­mpico on October 07, 2021 in Caracas, Venezuela. (Photo by Edilzon Gamez/Getty Images)
Nyitókép: Edilzon Gamez/Getty Images

Nem tudnak hibázni a brazilok

Argentína ezúttal gólképtelen maradt.

Továbbra is százszázalékos a brazil labdarúgó-válogatott a dél-amerikai világbajnoki selejtezősorozatban, mivel a legutóbbi játéknapon a sereghajtó Venezuela vendégeként diadalmaskodott 3-1-re.

A brazil csapat megszakítás nélkül a tizedik sikerét aratta a selejtezőben, ez a sorozat történetének leghosszabb győzelmi szériája. A 71. percig a hazaiak vezettek, akkor azonban Marquinhos egyenlített, majd Gabriel Barbosa a 85. percben büntetőből talált be, a végeredményt pedig Antony Matheus dos Santos állította be a ráadásban.

Az első és a harmadik brazil gól előtt, a szünet után beállt, Raphael Dias Belloli, becenevén Raphinha adta a gólpasszt. A Leeds United jobbszélsője első alkalommal volt válogatott.

A második helyen álló argentinok a Paraguay otthonában játszott gól nélküli döntetlennel őrizték meg veretlenségüket.

Eredmények, 11. forduló:

• Uruguay-Kolumbia 0-0
  • Paraguay-Argentína 0-0
  • Venezuela-Brazília 1-3 (1-0)
  • Ecuador-Bolívia 3-0 (3-0)
  • Peru-Chile 2-0 (1-0)

Az állás: 1. Brazília 27 pont/9 mérkőzés, 2. Argentína 19/9, 3. Ecuador 16/10 (19-11), 4. Uruguay 16/10 (13-10), 5. Kolumbia 14/10, 6. Paraguay 12/10, 7. Peru 11/10, 8. Chile 7/10, 9. Bolívia 6/10, 10. Venezuela 4/10

Az első négy helyezett kijut a jövő évi, katari világbajnokságra, az ötödik pedig interkontinentális pótselejtezőt játszhat.

Orbán Viktor: eljött az idő, hogy Budapest után Brüsszelben is megmentsük a szabadságot

"Amíg nemzeti kormány lesz, Magyarország nem lép be az ukrajnai háborúba senkinek az oldalán" - jelentette ki a Fidesz EP-kampánynyitó rendezvényén pénteken Orbán Viktor pártelnök. "No migration, no gender, no war" - adta ki a hármas jelszót.
Hogyan és melyik AI-projektbe vágj bele? Erről lesz szó egy teljes napon át!

Milyen változásokat hoz az AI az üzlet számára az egyes szektorokban és területeken, és hogyan vágjunk bele az AI-projektekbe?  Egy teljes konferencianapon keresztül ezzal foglalkozunk az AI in Business c. rendezvényünkön április 23-án. Mellébeszélés helyett üzleti stratégiákat, valós megoldásokat és use case-eket mutatnak be a témát ismerő tanácsadók, IT-beszállítók, és azok a nagyvállalati vezetők, akik már aktívan keresik vagy már meg is találták az AI-ban rejlő üzleti lehetőségeket. 7 szekció, több mint 40 előadó egy helyen!