Infostart.hu
eur:
362.97
usd:
314.45
bux:
148051.07
2026. augusztus 6. csütörtök Berta, Bettina
José Mourinho, az AS Roma új vezetőedzője köszönti a szurkolókat Rómában 2021. július 2-án. A portugál szakember három éves szerződést írt alá az olasz klubbal.
Nyitókép: MTI/EPA/ANSA/Massimo Percossi

Mourinho a harmadik ligában állított fel győzelmi rekordot

Az angol és a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságot követően vasárnap óta a Serie A-ban is gyorsasági rekorder José Mourinho a győzelmeket illetően.

Az AS Roma nyáron szerződtetett portugál szakvezetője 77. alkalommal ült Olaszországban bajnoki mérkőzésen a kispadon - 2008 és 2010 között az Internazionaléval aratott sikereket -, és az 50. győzelmét szerezte. Csapata a 2021/22-es idény nyitófordulójában otthon 3-1-re nyert a Fiorentina ellen.

Korábban egyetlen edzőnek sem jött össze ilyen gyorsan az 50 győzelem a Serie A-ban, amióta az 1994/95-ös idényben bevezették a hárompontos rendszert.

Az 58 éves tréner közösségi oldalán a sportstatisztikákkal foglalkozó brit Opta bejegyzéséhez - amelyben olaszországi rekordját emelték ki - annyit kommentált: "kérem, a negatív rekordjaimat ne mutassák, csak a jókat".

Mourinho milánói időszaka előtt a Chelsea-nél, utána pedig a Real Madridnál dolgozott, a londoni klubnál 63, a spanyol együttesnél 62 mérkőzés alatt gyűjtötte be az 50 győzelmet, így a Premier League-ben és a La Ligában is ő tartja ezt a rekordot az edzők között.

Címlapról ajánljuk
Gerendai Károly a Sziget megmentéséről és a megváltozott sztárvilágról beszélt az Arénában

Gerendai Károly a Sziget megmentéséről és a megváltozott sztárvilágról beszélt az Arénában

A végső látogatottság határozza meg a Sziget Fesztivál idei veszteségét, amelyet előzetesen 1,5 milliárd forintra kalkulál Gerendai Károly főszervező. Arról is beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában, hogy az őszi visszatérése óta a vártnál több feladata volt. Mint mondta, egyre kevésbé vonzzák a fesztiválok a legnagyobb sztárokat, így a Szigetnek sem szabad csak rájuk építenie. Azt is elárulta, hogy mennyire volt ráhatása az idei fellépők listájára, a magyar nagyszínpad már egy újítás, és a szolgáltatásokban is sokat léptek előre.

Magyar Péter: túl a mélyponton

„Jó hír, hogy már kilenc centire vagyunk a Duna vasárnapi mélypontjától, és eső várható az osztrák vízgyűjtőkön. A paksi turbina üzemel” – írta Magyar Péter miniszterelnök a Facebookon.
inforadio
ARÉNA
2026.08.06. csütörtök, 18:00
Aszódi Attila
a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Természettudományi Karának dékánja
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×