392.27
366.85
67039.3
Schäfer András (b2) gólja a Magyarország - Ciprus barátságos labdarúgó-mérkőzésen Budapesten, a Szusza Ferenc Stadionban 2021. június 4-én.

Schäfer góljával legyőzte a ciprusiakat a magyar válogatott

A magyar labdarúgó-válogatott 1-0-ra győzött Ciprus ellen felkészülési mérkőzésen a Megyeri úti Stadionban.

A magyar labdarúgó-válogatott kezdő tizenegye: Gulácsi – Botka, Lang, Szalai Attila – Lovrencsics, Kleinheisler, Sigér, Schäfer, Holender – Hahn, Varga Kevin. Ciprus: Mihail – Karo, Szotiriu, Joannu – Avraam, Kasztanosz, Artimatasz, Pszaltisz – Pittasz, Hrisztofi, Papulisz.

A magyar csapat újoncának, Hahn Jánosnak ma kislánya született, a paksi csatár érthetően feldobott állapotban várta a kezdő sípszót.

A játékvezető a szlovén Matej Jug.

A mérkőzés előtt gyászszünetet tartottak a májusban elhunyt Puhl Sándor játékvezető emlékére. Fekete karszalagot húzott a magyar csapat.

Hrisztofi beadása keltett először veszélyt, belül Papulisz lemaradt róla.

Eltelt huszonöt perc, a ciprusiak kicsivel veszélyesebbnek tűnnek – alig van értékelhető magyar támadás.

Kleinheisler emelésével Holender betört a tizenhatoson belülre, mégpedig a jobb oldalon, de lecsúszott a lövésnél a labda a lábáról.

A 34. percben Kleinheisler Karo mellett elesett a tizenhatoson belül, de nem szabálytalankodott a ciprusi jobbhátvéd.

A 36. percben Kleinheisler kiugratta a bal oldalon Varga Kevint, beadása után Holender nem találta el a labdát, de így lett jó a középen üresen érkező Schäfer Andrásnak, aki 12 méterről a hálóba vágta a labdát, 1-0.

Lovrencsics Gergő lövésével zárult a félidő.

A második félidő elején már Dibusz Dénes állt a magyar kapuban, Kleinheisler Lászlót pedig Nego Loic váltotta.

Az 52-53. percben Dibusz bő egy percen belül Pittasz két lövését is kiütötte.

Ahogyan az első félidő első negyedórájában, a második elején is a vendégek játszanak veszélyesebben.

Bolla, Orbán, Nikolics a pályán, Lang, Lovrencsics és Hahn jött le.

Schäfer helyzetbe került, de lövése lepattant egy védőről.

Az utolsó negyedórára Nagy Ádám is beszállt, mégpedig Sigér helyére.

A 85. percben Schäfer jó megmozdulása után büntetőhöz jutott a magyar csapat, de Nikolics lövését a kapus kivédte.

Vége a mérkőzésnek, 1-0.

Érdekesen erős volt az esti órákban a forint

Összességében jól sikerült ez a hét a forint számára, stabil volt és az utolsó két nap menetelésének köszönhetően felértékelődéssel zárta a hetet. Az S&P hitelminősítő péntek este megerősítette Magyarország adósbesorolását és a stabil kilátáshoz sem nyúlt, ami szintén kedvező a hazai fizetőeszköz szempontjából, amely a 392-es szinten fejezte be a pénteki kereskedést az euró ellenében. Devizapiaci témákkal is foglalkozunk a május 16-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Regisztráció és jelentkezés itt.