395.42
366.61
65577.92
A gólszerző Görbicz Anita (b2), a Győr játékosa örül a női kézilabda Bajnokok Ligájában a harmadik helyért játszott Győri Audi ETO KC-CSZKA Moszkva mérkőzésen a Papp László Budapest Sportarénában 2021. május 30-án.
Nyitókép: MTI/MTI Fotószerkesztőség/Illyés Tibor

Szárnyalt a Győr a bronzmeccsen, győzött Kristiansand

A női kézilabda-csapat veretlenségi sorozata 2018 óta tart a sorozatban és már 57 mérkőzésnél tart. A serleg a Kristiansandé lett.

Az ötszörös győztes Győri Audi ETO KC bronzérmet nyert a női kézilabda Bajnokok Ligájában, miután 32–21-re legyőzte az orosz CSZKA Moszkva csapatát a harmadik helyért rendezett mérkőzésen, a Papp László Budapest Sportarénában zajló négyes döntőben.

Az ETO rekordot jelentő,

57 mérkőzésből álló, 2018 januárja óta tartó veretlenségi sorozattal büszkélkedhet a BL-ben, ebben az időszakban 49 győzelem és immár nyolc döntetlen a mérlege,

mert ebbe a rendes játékidő végeredménye számít bele.

Eredmény, a 3. helyért

Győri Audi ETO KC–CSZKA Moszkva (orosz) 32–21 (18–8)

gólszerzők: Oftedal 7, Kristiansen 6, Nze Minko, Görbicz, Hansen 3-3, Brattset, Faluvégi, Lukács, Amorim 2-2, Kürthi, Fodor 1-1, illetve Mihajlicsenko 4, Risztovszka, Heindahl 3-3, Szkorobogacsenko, Iljina, Dmitrijeva, Gorskova 2-2, Vegyehina, Szudakova, Csigirinova 1-1

lövések/gólok: 46/32, illetve 47/21

gólok hétméteresből: 5/5, illetve 6/4

kiállítások: 8, illetve 8 perc

A győriek minden játékelemben sokkal jobban teljesítettek, mint szombaton a hétméteres-párbajban elveszített elődöntőben: lendületesen, pontosan támadtak, hatékonyan védekeztek, és remek volt a kapusteljesítmény is. Ennek következtében 5-1-es állásnál a hatodik percben a tavalyelőtt alapított, BL-újonc orosz csapat időt kért.

A játék képe ezt követően sem változott jelentősen, így az egy nappal korábbihoz képest sokkal összeszedettebben kézilabdázó ETO a 17. percben már 11-4-re vezetett, és mivel az első félidőt egy ötös gólsorozattal zárta, a szünetben 18-8 volt az állás.

A moszkvaiak több mint 12 percig nem dobtak gólt, így a Győr előnye a második felvonás elején tovább nőtt. A hátralévő időben már csak a különbség volt a kérdés, és az, hogy az idén nyáron visszavonuló Görbicz Anita hány találattal járul hozzá a sikerhez. A CSZKA egy 5-0-s szériával némileg csökkentette a hátrányát, Görbicz pedig háromszor volt eredményes, így 235 európai kupameccsen 1313 góllal, a BL-ben 186 találkozón 1016 találattal zárta karrierjét, a négyes döntőkben pedig 57 gólt szerzett.

Silje Solberg hét, Laura Glauser négy orosz lövést hárított. Az orosz Rosztov-Donhoz távozó brazil Eduarda Amorim és francia Beatrice Edwige szintén az utolsó BL-meccsét játszotta győri színekben.

Az ETO három ezüst és öt arany után először nyert bronzérmet a BL-ben, mivel a négyes döntő 2014-es bevezetése óta mindig továbbjutott az elődöntőből, amikor részt vett a tornán.

A Kristiansand ült föl a trónra

A norvég Vipers Kristiansand 34–28-ra legyőzte a francia Brest Bretagne csapatát a döntőben.

Eredmény

Vipers Kristiansand (norvég)-Brest Bretagne (francia) 34-28 (18-14)

a legeredményesebb játékosok: Reistad 12, Knedliková 6, illetve Gros 8, Gulldén 5

lövések/gólok: 52/34, illetve 51/28

gólok hétméteresből: 1/0, illetve 11/8

kiállítások: 12, illetve 4 perc

Remekül kezdtek a norvégok és az ötödik percben már 5-1-re vezettek, de a franciák egy ötös gólsorozattal egyenlítettek (9-9). A Vipers az első félidő folytatásában, majd a második felvonás elején is produkált egy 4-0-s szériát, ezzel 22-15-re vezetett, és előnyét magabiztosan megőrizte a végéig.

Henny Ella Reistad 12 góllal járult hozzá a sikerhez. Csapattársai közül Heidi Löke, Katrine Lunde és Nora Mörk az ötödik, Jana Knedliková a negyedik BL-címét nyerte. Együttesük a koronavírus-járvány miatti szigorú utazási korlátozások miatt csupán két mérkőzést játszhatott hazai pályán a mostani BL-szezonban.

Az egyszeres győztes és kétszeres ezüstérmes Larvik HK után a Vipers a második norvég csapat, amely döntőt játszhatott a női BL-ben.

2024.03.28. csütörtök, 18:00