395.15
371
65118.41
Liverpool, 2018. január 14.Jürgen Klopp, a Liverpool vezetőedzője csapatának a Manchester City ellen az angol első osztályú labdarúgó-bajnokságban játszott 2018. január 14-i mérkőzésén a liverpooli Anfield Road-i Stadionban. A Liverpool 4-3-ra győzött. (MTI/EPA/Peter Powell)
Nyitókép: MTI/EPA/Peter Powell

A Liverpool felkapaszkodott a bajnoki dobogóra

A két manchesteri csapaton kívül a Liverpool és az utolsó fordulóban vereséget szenvedő Chelsea indulhat a Premier League csapatai közül a Bajnokok Ligája 2021–2022-es idényében. Harry Kane nyerte a gólkirályi címet, Sergio Agüero két góllal búcsúzott a Manchester Citytől.

A Manchester City már bajnok, a Manchester United végez a második helyen, míg a Chelsea, a Liverpool és a Leicester City harcol a harmadik és a negyedik helyért, a BL-indulásért az angol labdarúgó Premier League 17.00 órakor kezdődő záró fordulójában.

5. Leicester 66

Azonos pontszám esetén a jobb gólkülönbség rangsorol.

Növelheti a Chelsea és a Leicester reményeit, hogy a Premier League idei idényében több idegenbeli győzelem született, mint hazai. Korábban ilyenre még nem volt példa az angol élvonal történetében.

Az Everton játékosai díszsorfalat álltak a bajnok City futballistáinak, majd a két csapat közösen tisztelgett ezen a módon a manchesteri klubtól búcsúzó argentin legenda, Sergio Agüero előtt.

Négy perc alatt két gólt szerzett a Manchester City, Kevin de Bruyne és Gabriel Jesus révén. Manchester City–Everton 2-0

Vezet az ezüstérmes United is, a Wolverhampton otthonában, Anthony Elanga góljával, Wolves–Man United 1-0.

A Leicester City felugrott a harmadik helyre, miután Jamie Vardy tizenegyes-góljával vezetést szerzett a Spurs ellen.

Négy további csapat előnybe került, Leeds United–West Bromwich 1-0, Fulham–Newcastle 0-1, West Ham–Southampton 1-0, Sheffield–Burnley 1-0.

Sadio Mané révén megvan a Liverpool (egyelőre) BL-indulást érő gólja: Liverpool–Crystal palace 1-0

Az aktuális állás a 3-5. helyen: 3. Liverpool 69, 4. Leicester 69, 5. Chelsea 68 pont.

A West Ham már 2-0-ra vezet a Southampton ellen.

Harry Kane gólt szerzett, úton a gólkirályi cím felé, talán utolsó, a Spursben játszott bajnoki mérkőzésén. A Leicester visszaesett az ötödik helyre. Leicester–Tottenham 1-1

Az aktuális állás a 3-5. helyen: 3. Liverpool 69, 4. Chelsea 68, 5. Leicester 67

Leeds United–West Brom 2-0, a yorkshire-i klub küzd a nemzetközi kupaindulásért.

Nelson Semedo egyenlített: Wolverhampton–Manchester United 1-1

Megint változott a helyzet: Traoré góljával a Villa vezet a Chelsea ellen.

Az aktuális állás a 3-5. helyen: 3. Liverpool 69, 4. Chelsea 67, 5. Leicester 67 pont

Mégis vezet a Manchester United a szünetben, Juan Mata tizenegyesből lőtt a kapuba. Wolverhampton–Manchester United 1-2

Szünet minden pályán.

Mendy, a Chelsea első számú kapusa megsérült, Kepa folytatja a helyén.

Az Arsenalé a második játékrészek első gólja, Nicolas Pepe révén szerzett vezetést a Brighton ellen.

Jamie Vardy újabb tizenegyest értékesített, megint vezet a Leicester, s megint feljött negyediknek.

Az aktuális állás a 3-5. helyen: 3. Liverpool 69, 4. Leicester 69, 5. Chelsea 67

Traoré büntetőt harcolt ki, el-Ghazi belőtte, bajban a Chelsea. Aston Villa–Chelsea 2-0

Phil Foden is góllal zárja a szezont, Manchester City–Everton 3-0.

Pepe újabb góljával: Arsenal–Brighton 2-0

Werner gólt lőtt a Villa Parkban, de Azpilicueta előtte lesen állt. Nincs szerencséje a Chelsea-nek.

Kapaszkodik a Chelsea, Ben Chilwell szépített, de még mindig: AstonVilla–Chelsea 2-1.

Sergio Agüero góllal búcsúzik a Premier League-től és a Citytől. Manchester City–Everton 4-0.

Öngóllal csúszik ki a négyből a Leicester? Kasper Schmeichelről került a labda saját kapujába. Leicester–Tottenham 2-2.

Sadio Mané, a Crystal Palace elleni gólok specialistája megszerezte mai második találatát, a Vörösök, úgy tűnik, dobogón végeznek a szörnyű február-március után. Liverpool–Crystal Palace 2-0

Sergio Agüero még egyszer betalált, gyönyörűen búcsúzik. Manchester City–Everton 5-0.

Harry Kane átadásából Gareth Bale vezetést szerzett a Spursnek, a Leicester öt-hat perc alatt két gól kellene

West Ham–Southampton 3-0. A hatodik helyen zárnak a „kalapácsosok”. Indulhatnak az Európa-ligában.

Fulham–Newcastle 0-2

Leeds United–West Brom 3-1

Arsenal–Brighton 2-0

Gareth Bale góljával immár 4-2-re vezet és nyer a Tottenham a Leicester ellen.

Manchester City–Everton 5-0

Wolverhampton–Manchester United 1-2

Leicester–Chelsea 2-4

Liverpool–Crystal Palace 2-0

Aston Villa–Chelsea 2-1

Az élcsoport végeredménye: 1. Manchester City 86, 2. Manchester United 74, 3. Liverpool 69, 4. Chelsea 67, 5. Leicester 66.

Vitézy Dávid: Gyurcsányozás és Budapest-ellenes minisztérium helyett a város legyen a középpontban!