394.6
363.77
65564.57
2024. március 19. kedd Bánk, József
Karacs Dániel (j), a Gyirmót játékosa örül, miután gólt rugott a másodosztályú labdarúgó-bajnokság Gyirmót FC Győr-Békéscsaba 1912 Előre mérkőzésen a gyirmóti Alcufer Stadionban 2021. május 16-án.
Nyitókép: MTI/Krizsán Csaba

Feljutott a DVSC és a Gyirmót, lemaradt a Vasas

Egyszerre kezdődött a labdarúgó NB II-ben, a Merkantil Bank Ligában a feljutásra esélyes három csapat mérkőzése.

A Debrecen, a Gyirmót és a Vasas mérkőzéseiről élőben tudósítottunk, ezt és a végeredmény-listát lejjebb olvashatják.

Mivel mindhárom dobogós csapat győzött hazai pályán a labdarúgó Merkantil Bank Liga 38., utolsó fordulójában, így a sorrend nem változott: az éllovas Debreceni VSC és a második Gyirmót FC Győr feljutott az élvonalba, míg a harmadik Vasas a következő idényben is az NB II-ben szerepel.

A tabella szoros állása ellenére sok izgulni való nem akadt, mivel a hajdúságiak két, míg a gyirmótiak három góllal vezettek már a szünetben, végül előbbiek 4-2-re verték a Szombathelyi Haladást, utóbbiak 4-0-ra a Békéscsabát. Az angyalföldiek 3-0-ra múlták felül a Győrt.

Debrecen, 2021. május 16.
MTI/Czeglédi Zsolt
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter (b) átadja a bajnoki serleget a debreceni Dzsudzsák Balázsnak a labdarúgó Merkantil Bank Liga 38., utolsó fordulójában játszott Debreceni VSC - Szombathelyi Haladás mérkőzés után a debreceni Nagyerdei Stadionban 2021. május 16-án. Középen Bánki Erik, a Magyar Labdarúgó Szövetség elnökségi tagja, fideszes országgyűlési képviselő. MTI/Czeglédi Zsolt

A 80 pontos DVSC mögött a Gyirmót és a Vasas ugyanúgy 78 ponttal zárt, a két csapat között a több győzelem döntött a vidéki klub javára. A Gyirmót idén mind a 17 bajnoki találkozóján veretlen maradt, az utolsó hat fordulóban pedig győzött is.

Élő tudósítás

A kezdés előtti állás: 1. Debreceni VSC 77 pont, 2. Gyirmót 75, 3. Vasas 75.

A Gyirmót máris megerősítette a pozícióját, vezet a Békéscsaba ellen. Ha nyer Csertői Aurél együttese, biztosan feljut, mert több győzelme lesz mindenképpen, mint a mögötte álló Vasasnak. Mindazonáltal a piros-feketék még zárhatnak jobb gólkülönbséggel, de nem az számít.

A Gyirmót Karacs Dániel góljával került előnybe: Gyirmót–Békéscsaba 1-0.

Vezet a Debreceni VSC is, Baráth Péter találatával. Debreceni VSC–Haladás 1-0.

A jelenlegi állás a virtuális tabellán: 1. DVSC 80, 2. Gyirmót 78, 3. Vasas 76.

Nincs változás, túljárnak a csaatok mindhárom pályán az első félórán.

A Vasas is előnybe került, Szatmári a gólszerző.

A jelenlegi állás a virtuális tabellán: 1. DVSC 80, 2. Gyirmót 78, 3. Vasas 78.

Felpörögtek az események Gyirmóton, bár semmit nem illik elkiabálni a futballban, de úgy tűnik, Csertői Aurél csapata egy félidő alatt teljesítette a feladatát. A 40. percben Hajdú Ádám, a 44. percben Lencse László szerzett gólt, 3-0 a Gyirmótnak a Békéscsaba ellen.

Debrecenben Dzsudzsák Balázs értékesített egy büntetőt, majd Varga József is gólt szerzett. Az Eufóriát csak picit tompította Kinyik öngólja. A szünetben: DVSC–Haladás 3-1.

A szünetbeli állás a virtuális tabellán: 1. DVSC 80, 2. Gyirmót 78, 3. Vasas 78.

Megzavarodott a DVSC, Tóth Dávid révén szépített a Haladás (3-2 a Lokinak), majd Medgyes kihagyott egy büntetőt, eltékozolva az egyenlítési alkalmat.

Az állás a virtuális tabellán: 1. DVSC 80, 2. Gyirmót 78, 3. Vasas 78.

Kicsit megnyugodhat a Loki-tábor: Bodi Ádám szögletéből Baráth Péter szép gólt fejelt, 4-2.

A Gyirmót a következő idényben az OTP Bank Ligában játszik majd, már 4-0-ra vezet a Békéscsaba ellen, Lencse László szerzett újabb gólt.

Otigba Kenneth góljával 2-0-ra vezet a Vasas.

A Vasas végül 3-0-ra nyert, de semmire nem megy vele.

A végeredmények: DVSC–Haladás 4-2, Gyirmót–Békéscsaba 4-0, Vasas–ETO 3-0

Korábban: Pécsi MFC–Soroksár SC 0-2, Siófok–Szentlőrinc 1-1, Szolnoki MÁV–Csákvár 2-1, Szeged-Csanád–Kazincbarcika 2-0, Ajka–Nyíregyháza 0-1, Kaposvár–Dorog 0-1, Budaörs–DEAC 1-1.

Az élcsoport végeredménye: 1. DVSC 80 pont, 2. Gyirmót 78, 3. Vasas 78.

Hankó Balázs
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért és felsőoktatásért felelős államtitkára
Kereskedés külföldi részvényekkel- díjmentes, interaktív online előadás

Ahhoz, hogy belevágj a külföldi részvényekkel való kereskedésbe, először is érdemes tisztázni, hogy miért szeretnél ezen a területen tevékenykedni. Lehet, hogy egy adott iparág vagy cég nemzetközi növekedési lehetőségei érdekelnek, vagy egyszerűen csak diverzifikálni szeretnéd befektetéseidet a hazai piacokon túl. Bármelyik is legyen az indító motivációd, fontos lépések várnak rád az induláshoz, melyeket mind megvitatunk soron következő online előadásunkon.