Infostart.hu
eur:
363.53
usd:
308.26
bux:
138891.07
2026. április 14. kedd Tibor
Szoboszlai Dominik ünnepli gólját a labdarúgó Nemzetek Ligája első fordulójában játszott Törökország – Magyarország mérkőzésen a törökországi Sivasban 2020. szeptember 3-án. A magyar válogatott 1-0-ra győzött.
Nyitókép: MTI/AP

Újra nekifut a Milan Szoboszlai Dominik szerződtetésének

Terjedelmes írást közölt Szoboszlai Dominikról az első számú olasz sportnapilap, a La Gazzetta dello Sport honlapja, amely szerint az AC Milan hamarosan harmadszor is megpróbálja szerződtetni a magyar válogatott futballistát.

A lap cikkében kiemelte, hogy a 20. életévét nemrég betöltő középpályás remek formában játszik, a Bajnokok Ligájában előbb a Makkabi Tel-Aviv elleni utolsó selejtezőkör mindkét felvonásán gólt szerzett, majd a csoportkörben a Lokomotiv Moszkva és az Atlético Madrid ellen is betalált. Az írás külön feleleveníti, hogy a magyar válogatottban is eredményes volt, amikor a Nemzetek Ligájában Törökország vendégeként lőtt fantasztikus szabadrúgásgólt.

A cikk szerint Szoboszlaival már több mint egy éve felvette a kapcsolatot a Milan, és kétszer is közel állt ahhoz, hogy a piros-feketék játékosa legyen. Legutóbb a nyáron szinte biztosra vették az érkezését azt követően, hogy a Milan állítólag megállapodott Ralf Rangnickkal, a Red Bull csoport futballért felelős vezetőjével, de végül Stefano Pioli maradt a vezetőedző, így az átigazolás sem valósult meg.

A cikk szerint Pioli irányításával ugyan

rég nem látott formában futballozik a Milan, de a középpályán nagy szüksége lenne a variációs lehetőségekre, Szoboszlai pedig rendkívül technikás, jól lát a pályán és kiváló döntéseket hoz.

Szoboszlaiért ezért várhatóan újra harcba indul a Milan, és könnyen lehet, hogy kifizeti a játékos szerződésében szereplő 25 millió eurós kivásárlási árat.

Címlapról ajánljuk

Elemzők az Arénában: új kihívások előtt a Tisza Párt és a Fidesz-KDNP

Az országgyűlési választások után kialakult helyzetről, a Magyar Péter előtt álló utakról, Orbán Viktor jövőjéről beszélt Virág Andrea, a Republikon Intézet stratégiai igazgatója és Kiszelly Zoltán, a Századvég politikai elemzési igazgatója az InfoRádió Aréna című műsorában.
inforadio
ARÉNA
2026.04.15. szerda, 18:00
Nyeste Orsolya az Erste vezető elemzője és Madár István a Portfolio vezető elemzője
Madár István a Portfolio vezető elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×