Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 21. vasárnap Tamás
Életének 48. évében, súlyos betegség után elhunyt Benedek Tibor háromszoros olimpiai aranyérmes, világ- és Európa-bajnok vízilabdázó, a magyar férfi válogatott korábbi szövetségi kapitánya 2020. június 18-án. A felvétel 2013. július 28-án a barcelonai vizes világbajnokságon készült.
Nyitókép: MTI/Kovács Anikó

Elsőként Benedek Tiborról lesz szó a főváros új sportpodcastjában

A Nem játék – Budapest Sportpodcast egyrészt a budapesti sportélettel, Budapest és a sport történeti, illetve aktuális kapcsolatával, másrészt a hazai és globális, a sport különböző területein érvényesülő trendekkel foglalkozik adásról adásra.

Az első adásban a 2020 nyarán elhunyt Benedek Tibor életútjáról, varázslatos személyiségéről, játékos és edzői pályafutásának fontos pillanatairól és progresszivitásáról beszélget Vincze Balázs kétszeres Európa-bajnok és világkupa győztes vízilabdázó, az UVSE vezetőedzője, illetve Csurka Gergely sportújságíró.

"A Nem játék – Budapest Sportpodcast vendégei Benedek Tibor szorgalmáról, az edzés utáni túlórákról, a megkezdett szakmai munka átadásának nehézségeiről és az ezzel kapcsolatos küzdelemről osztották meg véleményüket. Lesz szó a minden körülmények között jelentkező bátorságról, a hiányáról, a sokakat megmozgató Benedek Tibor-jelenségről is" - közölte a Budapest Főváros Önkormányzata és a Budapesti Városarculati Nonprofit Kft.


A beszélgetés már elérhető az enbudapestem.hu oldalon, ide kattintva.

Címlapról ajánljuk

Na szia mentő! - már gyerekdal is készült

Újabb fejezetéhez érkezett az országos figyelmet kapó életmentés története: személyesen találkozott a „Na szia mentő!” mondatáról ismertté vált kisfiú és a segélyhívást fogadó mentésirányító. Az eset hatására az Országos Mentőszolgálat új oktatási kampányt indít óvodásoknak.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
Floridában folynak a tárgyalások az oroszokkal – Háborús híreink vasárnap

Floridában folynak a tárgyalások az oroszokkal – Háborús híreink vasárnap

Kétnapos tárgyalássorozat kezdődött szombaton a floridai Miami városában az Egyesült Államok és Oroszország között. Kirill Dmitrijev, Vlagyimir Putyin orosz elnök különmegbízottja konstruktívnak nevezte az eddigi megbeszéléseket, amelyek vasárnap is folytatódnak. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök elmondta, Washington új, háromoldalú tárgyalási formulát javasolt az ukrán és orosz tárgyalópartnereknek Miamiban, amelyben az európai országok is részt vehetnének. Cikkünk folyamatosan frissül az ukrajnai háború és a békeerőfeszítések eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 21. 06:05
×
×
×
×