labdarúgás

európa-liga

csoportkör

ferencváros

Dibusz Dénes, a Ferencváros játékosa hárít a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének első fordulójában játszott Ludogorec -  Ferencváros visszavágó mérkőzésen a bulgáriai Razgradban 2019. július 17-én. A Ferencváros 3-2-re győzött.

Idegenbeli döntetlennel búcsúzott a Ferencváros az Európa-ligától

Infostart

A Ferencváros 1-1-es döntetlennel zárt a bolgár Ludogorec ellen, s ezzel nem jutott tovább az Európa-ligában. A csoportból az Espanyol és a bolgár bajnok jutott tovább.

A Ferencváros kezdő tizenegye: Dibusz – Botka, Blazic, Frimpong, Heister – Sigér, Haratyin, Tokmac – Isael, Zubkov – Boli.

Öt perc telt el a mérkőzésből, mezőnyjátékkal. A magyar szurkolók hangosabbak.

Az első negyedórában a bolgárok (elsősorban braziljaik révén) többet lőttek kapura, de egyik sem okozott gondot a magabiztos Dibusz Dénesnek.

A 20. percben Cicinho a tizenhatoson belül kézzel ütött bele Isael labdájába, a játékvezető nem így látta.

A 23. percben Lukoki kihasználta, hogy rossz váltott a ferenvácrosi középső védelem, s könnyű gólt lőtt, 1-0.

A 30. percben Tokmac lövését iliev fogta.

A 36. percben óriási helyzet maradt ki, Tokmac elől kicsúsztatták a labndát a védők. A szöglet után Frimpong a kapufára lőtte a labdát, majd Boli ollózott 12 méterről, kapura ment a labda, de Iliev védte.

A 42. percben Isael 17 méteres szabadrúgása elkerülte a bolgár kaput.

Marcelinho alig maradt le a labdáról gólhelyzetben a második félidő elején.

Eltelt negyedóra a második félidőből, a Ferencváros nem jelent veszélyt a bolgár kapura.

A 67. percben Tokmac a jobb oldalról küldött beadása után Isael viszonylag tisztta helyzetből, hat méterről, a kapu mellé lőtt.

Sigér Dávid helyére Skvarka állt be. Nagyjáűból negyedóra alatt kellene két gólt szerezni.

Isael lövése kijött Ilievről, Boli ütközött a kapussal, de már „akción kívül”, lesről indult a csatár.

Marcelinho emelése után Blazic bravúrosan mentett.