magyar női kézilabda-válogatott

kézilabda-vb

kézilabda

szenegál

Háfra Noémi (b) és Tóvizi Petra a Japánban zajló női kézilabda-világbajnokságon játszott Montenegró - Magyarország mérkőzésen Kumamotóban 2019. december 3-án. A magyar válogatott 25-24-re kikapott Montenegrótól.

Megvan a kötelező, pénteken a továbbjutás a tét a kézi-vébén

Infostart / MTI

A magyar női kézilabda-válogatott 30-20-ra legyőzte Szenegál csapatát a Japánban zajló olimpiai kvalifikációs világbajnokság szerdai játéknapján, a csoportkör negyedik fordulójában.

A magyar csapat legeredményesebb játékosa Kovács Anna volt hat góllal a Jacusiróban rendezett mérkőzésen.

A két győzelemmel és két vereséggel álló magyarok akkor jutnak tovább a C csoportból - harmadik helyezettként -, ha pénteken legalább döntetlent játszanak a rosszabb gólkülönbséggel rendelkező Romániával, viszont már biztosan nem vihetnek magukkal pontot a középdöntőbe. A sorsdöntő meccs magyar idő szerint 11 órakor kezdődik majd Románia ellen.

A világbajnokság győztese kijut a jövő nyári, tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig selejtezőt játszhatnak márciusban.

Nyitókép: MTI/EPA/Jamamura Hirosi