Molnár Tamás szerint legkésőbb a sorsolásig, 2020 április-májusig ki kell derülnie, hogy pontosan milyen új szabályai vannak a Nemzetközi Olimpiai Bizottságnak. Úgy látja: a világ vízilabdatársadalma egységes, mindenki elfogadta, sőt üdvözölte a megváltozott szabályozást.
Az olimpiai csapat létszámának 11 főben történő maximalizálását azonban mindenki elutasította. Mint mondta: erre a szabályozásra elvileg azért volt szükség, hogy a női csapatok számát ugyanarra a szintre hozzák, mint a férfiakét. Ez azonban nem történt meg – emelte ki. A bizottsági tag szerint mindenki látja, hogy milyen veszélyeket rejt 11 fős csapatokkal vízilabdamérkőzést rendezni, mert így
fennáll a veszélye annak, hogy sérülések következtében jelentős része "elfogy a csapatnak",
és egy hosszabb világversenyen például nem tudnak teljes csapattal rendelkezésre állni.
Remélhetőleg a FINA kellő hatékonysággal tud az Olimpiai Bizottságnál lobbizni, hogy a sportágnak fontos szabályváltozásokat, melyek nézhetőbbé teszik a mérkőzéseket, elérje.
A szakértő kiemelte: a férfi vízilabda túlnyomórészt Európa-központú, éppen ezért fontos a női szakág népszerűsége, amely sokkal szerteágazóbb, az USA, Ausztrália, Kanada, Kína is az élvonalban van. Így a női vízilabda egyfajta "mentőöv" lehet, hogy a sportág az olimpiai programban maradhasson.