393.84
367.84
66376.55

Három magyar birkózó nyert aranyérmet a kötöttfogású Német Nagydíjon

Három magyar birkózó nyert aranyérmet a kötöttfogású Német Nagydíjon, amelyet szombaton és vasárnap rendeztek Dortmundban.

A magyar szövetség beszámolója szerint az Európa-bajnoki ötödik helyezett Torba Erik a 60 kilogrammosok között, a junior és U23-as Európa-bajnok Lévai Zoltán a 77 kg-ban, a világ- és kétszeres Európa-bajnok Bácsi Péter pedig a 82 kg-ban lett aranyérmes.

A népes mezőny ellenére utóbbi két súlycsoportban magyarok küzdöttek egymás ellen a döntőben: Lévai a háromszoros Európa-bajnok, olimpiai és világbajnoki ezüstérmes Lőrincz Tamást győzte le 1-1-gyel, később szerzett ponttal, míg Bácsi a világ- és Európa-bajnoki bronzérmes Szabó Lászlót múlta felül kétvállal.

A magyar csapatból Török Zsolt (97 kg) szintén ezüst-, Lőrincz Viktor (87 kg) bronzérmet szerzett, a magyar válogatott pedig megnyerte a csapatpontversenyt.

A Német Nagydíjon 25 ország 190 versenyzője indult. A magyar válogatott számára a dortmundi viadal az októberi, budapesti világbajnokságra való felkészülés egyik fontos állomása volt, ezért 18 birkózóval állt rajthoz Sike András és Repka Attila együttese.

Annyi Szoboszlai Dominik álmainak

Az Everton hazai pályán 2-0-ra verte városi riválisát, a Szoboszlai Dominikkel felálló Liverpool FC-t az angol labdarúgó-bajnokság 29. fordulójából szerdára halasztott mérkőzésen.