389.49
361.89
68002.24
2024. május 4. szombat Flórián, Mónika
Breszt, 2018. június 6.Dzsudzsák Balázs (k), Elek Ákos (j) és a fehérorosz Szerhij Kiszljak a Bresztben rendezett felkészülési labdarúgó-mérkőzésen 2018. június 6-án. (MTI/EPA/Taccjana Zenkovics)
Nyitókép: Taccjana Zenkovics

Gyenge játékkal döntetlen Bresztben

Gyenge támadójátékkal 1-1-es döntetlent ért el a magyar labdarúgó-válogatott Bresztben, a fehéroroszok ellen. A hazaiak a játék képe alapján közelebb álltak a győzelemhez.

2018.06.06. 19:03

A magyar válogatott összeállítása: Gulácsi Péter - Lovrencsics Gergő, Vinícius Paulo, Kádár Tamás, Szabó János - Elek Ákos, Nagy Ádám - Varga Roland, Kleinheisler László, Dzsudzsák Balázs - Szalai Ádám

2018.06.06. 19:09

Mezőnyjátékkal kezdődött a mérkőzés, némi magyar labdabirtoklási fölénnyel.

2018.06.06. 19:16

A tizedik percben a hazaiak előtt adódott az első helyzet, Pavel Szavickij lőtt élesen, kevéssel a kapu mellé. A második oldalon Kleinheisler talált távolról kaput, de éppen a kapus kezébe lőtt.

2018.06.06. 19:20

Jutott idő kicsit elgondolkodni az összeállításon. Ez Georges Leekens harmadik meccse magyar kapitányként, csak Gulácsi Péter, Kleinheisler László, Szalai Ádám és Dzsudzsák Balázs kezdett mindegyiken. A legutóbb, a skótok ellen négyükön kívül még Lovrencsics Gergő és Varga Roland kezdett.

2018.06.06. 19:28

A félidő derekámn Ihar Sztaszevics betört a tizenhatosunkon belülre, majd éles szögből a kapu mellé lőtt.

2018.06.06. 19:30

Már rég oda a labdabirtoklási fölény, többet van a labda a hazaiaknál.

2018.06.06. 19:32

A 27. percben megszerezték a vezetést a fehéroroszok. Egy balról küldött szöglet után átkerült a labda a jobbösszekötő helyére, Anton Szaroka elé, aki higgadtan a jobb alsó sarokba lőtt. Fehéroroszország–Magyarország 1-0.

2018.06.06. 19:34

Gyorsan jött az egyenlítés: Dzsudzsák Balázs szabadrúgása-beadása után Varga Roland közelről a kapuba bólintotta a labdát. Fehéroroszország–Magyarország 1-1.

2018.06.06. 19:45

Majevszkij közelről, éles szögből lőtt, Gulácsi Péter kitűnően helyezkedett.

2018.06.06. 19:48

A 42. percben Dzsudzsák Balázst fellökték a tizenhatoson belül, ártalmatlan helyzetben. Ettől még tizenegyes járt volna érte.

2018.06.06. 20:06

Cserélt a magyar csapat a második félidőre, Nagy Ádám helyére Vadócz Krisztián állt. A magyar válogatott történetében először került be játékos a csapatba hongkongi klubból.

2018.06.06. 20:14

Az 54. percben, fehérorosz mezőnyfölény közepette, Kádár belelépett egy labdába, majdnem öngól lett belőle.

2018.06.06. 20:18

Kétpercenként kerülnek kisebb-nagyobb helyzetbe a hazaiak.

2018.06.06. 20:20

Egy hosszú átívelést Kiszljak egyből kapura tett (a másik oldalon Kleinheisler ilyenből kirúgta a labdát a stadionból), Gulácsi nagy bravúrral védett.

2018.06.06. 20:25

Sitov a kapu mellé külsőzte a labdát.

Dzsudzsák és Szalai lement, Sallai és Böde beállt.

2018.06.06. 20:29

Gulácsi Szaroka távoli lövését is kikapta a felső sarokból.

A negyedik magyar csere: Pátkai Máté Elek Ákos helyén.

2018.06.06. 20:42

Még az eddigiekhez képest is leült a mérkőzés. Pályára lépett Varga József is, Kleinheislert váltva.

Cservák Csaba: a júniusi választás anyagilag is fontos lehet a pártoknak

Anyagi szempontból is fontos az ellenzéki pártoknak, hogy jól szerepeljenek az idei európai parlamenti és önkormányzati választáson, mert azzal növelik az esélyüket arra, hogy 2026-ban, az országgyűlési választáson egy százaléknál jobb eredményt érjenek el, és állami támogatásban részesüljenek. Az InfoRádióban Cservák Csaba alkotmányjogász professzor beszélt arról, hogy az állam mikor és miért támogatja a választáson elinduló pártokat.