394.24
369.95
65045.06

Döntetlen lett az El Clásico - nézze meg a gólokat

A Barca otthonában 2:2 lett a Barcelona és a Real Madrid bajnoki összecsapása. A katalán csapat a második félidőben emberhátrányban játszott.

A hazaiak góljait Suárez és Messi szerezte, a Realnál szintén két sztár, Ronaldo és Bale volt eredményes.

A mérkőzés játékvezetője 8 sárgalapot és egy pirosat adott. A kiállítás a barcás Sergi Robertót sújtotta az első félidő hosszabbításában.

A sárgákból a madridiaknak jutott több: Nacho, Varane, Ramos, Bale és Marcelo is err a sorsra jutott. A katalánok közül Suárez, Messi és Rakitic kapott figyelmeztetést.

Gyors gólváltással indult az El Clásicó: Luis Suárez révén a katalánok szereztek vezetést a 10. percben, a fővárosiak négy perccel később Cristiano Ronaldo találatával egyenlítettek - írja az MTI. A folytatásban a madridiak játszottak aktívabban, a félidő közepén a portugál aranylabdás előtt két lehetőség is adódott. A házigazdák kényelmesen szőtték akcióikat, így csak egyszer kerültek helyzetbe. A szünet előtti percekben az addig sportszerű mérkőzésen az indulatoké lett a főszerep. Több akciónál is párok akaszkodtak össze, az egyik végén Sergi Roberto odacsapott Marcelónak, így a Barcelona hátvédjét kiállította a játékvezető.

Luis Suárez erőszakossága gólpasszt ért az 54. percben: ezúttal Lionel Messi juttatta vezetéshez a Barcelonát, amely sok mezőnymunkával nem engedte érvényre jutni az ellenfél létszámfölényét. A Real nehezen került helyzetbe, a 72. percben Gareth Bale távoli lövésével aztán másodszor is egyenlített. A hajrá sok izgalmat hozott, de az eredmény már nem változott.

A már bajnok Barcelona így egy lépéssel közelebb került ahhoz, hogy veretlenül zárja a bajnokságot.

Girona-Eibar 1-4 (0-2)

Celta Vigo-Deportivo La Coruna 1-1 (1-0)

20. Málaga 36 23-56 20 - már kiesett

A Király Kupa döntője miatt elhalasztott FC Barcelona-Villarreal és Sevilla-Real Madrid mérkőzéseket szerdán pótolják.

Kempf Zoltán egy időre háttérbe szorítja az influenszerkedést, és megcélozza az olimpiát

A világbajnok BMX freestyle-os néhány évre abbahagyta a versenyzést, de amikor a sportága bekerült az olimpiai programba, hamar visszatért. A népszerű influenszer az InfoRádióban elmondta: a BMX freestyle-ban nem lehet előre jósolni vagy esélyeket latolgatni, sok tényezőtől, körülménytől függ, hogy sikerül egy-egy verseny, de a kvótaszerzés lesz a célja a júniusi, budapesti olimpiai selejtezőn.

Kiderült, hány magyar dolgozik külföldön – és az is, mivel lehetne őket hazacsábítani

A magyarok főképpen a külföldön elérhető magasabb fizetés, az itthoni bizonytalanabb, kiszámíthatatlanabb jövő, valamint a "klíma" miatt vándorolnak ki valamelyik nyugat-európai országba – ez derült ki az Egyensúly Intézet felméréséből, amelyből javaslatcsomag is készült az intézet és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége összefogásából. Az InfoRádió Kozák Ákost és Gazsi Attilát kérdezte.