361.89
68002.24
2024. május 5. vasárnap Adrián, Györgyi

A holland hölgyek meglepték a magyar csapatot

Vereséggel kezdte a magyar női vízilabda-válogatott a szereplését a hazai rendezésű Európa-bajnokságon. A hollandok 12-11-re nyertek, az első három negyedben háromszor is az utolsó másodpercben lőttek gólt. Nem sikerült jól a rajt, de ettől még bármeddig eljuthat Merész András csapata.

17.28:

A magyar csoportban játszottak már egy mérkőzést, a görögök meglepően szerény különbséggel, 9-7-re verték a briteket.

17.30: A hollandok hozták el a labdát, de nem lett gól. Utána a magyar csapat kapott emberelőnyt, Kisteleki Dóra lövését védte a kapus.
17.32: Antal Dóra kiállítása után fórba kerültek a hollandok. Az akciót záró húzást Bolonyai Flóra a kapu fölé segítette. A sarokdobás után viszont Vivian Sevenich a hálóba lőtt.
17.34: Már a második magyar emberelőny maradt ki.
17.36: Dagmar Rixt Genee kintről nagy gólt lőtt.
17.37: Szerencsére a következő fórból Keszthelyi Rita megszerezte az első magyar gólt, 1-2.
17.41: Az első negyed hajrájában Antal Dóra kiegyenlített, 2-2.
17.42: Harminchét másodperccel a negyed vége előtt miénk a labda. Merész András időt kért, hogy vázolja, mivel kellene meglepni a hollandokat. a játékrész utolsó támadásában.
17.44: Egy másodperccel a negyed vége előtt, emberelőnyből, Szűcs Gabriella a felső sarokba bombázta a labdát.
17.45: Egy másodperc alatt is lehet gólt kapni. Egy kis figyelmetlenség, s mégis döntetlennel zárult a negyed. Ahogyan egyébként a férfiak eddigi két mérkőzésén is.
Fordulatos volt az első negyed, rosszul kezdődött, de sikerült javítani. A harmadik holland gólt írjuk a túlzott idegesség rovására! Mindenesetre a férdiak is két döntetlent hozó negyeddel nyitottak eddig, s mindkét mérkőzésüket megnyerték, ez jó ómen.
17.51: Ismét magyar emberelőny. Pazar figura után Kisteleki Dóra átadását Tóth Ildikó váltotta gólra a falból, 4-3
17.53: Szűcs Gabriella kiálítása után Dagmar Rixt Genee már a második gólját lőtte, 4-4
17.55: Újabb holland előny, újabb holland gól. Catharina van der Sloot lőtte. Ismét vezetnek a narancsszínű fürdőruhás hollandok.
17.56: Keszthelyi Rita megúszott, aztán kapufás gólt lőtt. 5-5
17.57: Előnyből előbb Szűcs, majd Keszthelyi lőtt kapufát. Kár érte.
18.01: Kisteleki Dóra minden fineszét, rutinját bevetve elegáns gólt lőtt, 6-5
18.02: Ahogyan az első negyedben, úgy a másodikban is gólt tudtak dobni az utolsó másodpercben a hollandok. Bosszantó. 6-6
Mindkét negyed 3-3 gólt hozott mindkét oldalon, kiegyenlített a mérkőzés. Ha a magyar csapat kicsit megnyugodna, talán sima lenne a vége. Így abban reménykedhetünk, hogy - miután sok a kiállítás - nagy szerepe lesz a végén annak, hogy "hoszabb a magyar kispad".
18.07: Holland akcióval indult a harmadik nyolc perc.
18.09: Kisteleki Hanna bal kézzel, gyönyörűen helyezte a labdát a kapu jobb oldalába, 7-6
18.10: Újabb emberhátrányt úsztunk meg. Az ellentámadásból Szűcs Gabriella középről magyaros gólt ejtett, 8-6
18.12: Újabb holland szabálytalanság, a háromgólos vezetésért támadhat a magyar csapat. Emberelőnyt harcolt ki Tóth Ildikó. Sajnos, nem sikerült gólra váltani.
18.14: A negyed közepén szépítettek a hollandok. A bírók gólt ítéltek, holott valószínűleg teljes terjedelmével nem volt benn a kapuban a Mikasa. 8-7
18.15: Van der Sloot kiegyenlített, ez (is) kapushiba volt.
18.16: Bujka Barbara ötméterest harcolt ki, Kisteleki hanna belőtte, 9-8, újra vezetünk.
18.22: Smit, noha letelt már az emberelőnyre szabott idő, középről gólt lőtt. 9-9
18.23: Szinte hihetetlen, de a harmadik negyed utolsó másodpercében is gólt kapott a magyar csapat. 9-10.
A negyed hajrájában fordító holland csapat egygólos előnnyel kezdheti az utolsó negyedet.
18.26: Csabai Dóra kiállt, sőt kipontozódott. A hollandok kihagyták az előnyt.
18.27: 2-0 után először vezet újra két góllal a holland csapat, ismét Smit lőtt gólt.
18.29: Emberelőnybe került a magyar csapat, de Bujka Barbara lövéséből nem lett gól.
18.30: Újra főr, újra véd a holland kapus. Aztán Szűcs a blokkba lőtt. Még mindig van egy fél negyed.
18.32: Szinte minden akcióra kaptunk egy emberelőnyt, de nem tudjuk gólra váltani. Merész András időt kért. 3.14 van vissza. Kisteleki hanna lőtt, ez sem ment be. Kezd baj lenni.
18.34: A hollandok is kapnak egy előnyt, Keszhelyi állt ki. Miénk a labda. Már csak két perc. A visszatért Keszthelyi beejti. 1.37 van még, 11-10, oda.
18.36: Egy perc van hátra, a hollandoknál a labda, s emberelőnybe kerültek a hollandok. Bujka Barbara kényszerült kiállni. Ha belövik, már nincs esély a döntetlenre. Ha nem, talán marad egy reménysugár.
18.38: Lejárt az emberhátrány, de a hollandoknál maradt a labda, Classen belőtte, s eldöntötte a mérkőzést. 10-12.
18.39: Kisteleki Dóra faragott a különbségen, de vereséggel kezdett a magyar csapat az Európa-bajnokságon.
2024.05.06. hétfő, 18:00