Infostart.hu
eur:
381.69
usd:
321.23
bux:
126663.78
2026. január 26. hétfő Paula, Vanda

Vb-2014 - Demichelis bennmaradt az argentin keretben

A két és fél évig mellőzött Martin Demichelis bennmaradt a jövő csütörtökön kezdődő brazíliai labdarúgó-világbajnokságra utazó argentin válogatott 23 fős, végleges keretében.

A 33 éves Demichelis idén angol bajnoki címet nyert a Manchester Cityvel, de legutóbb 2011 novemberében szerepelt a nemzeti együttesben.

Alejandro Sabella szövetségi kapitány a védők közül Nicolás Otamenditől, Lisandro Lopeztől és Gabriel Mercadótól vált meg, míg a középpályán Ever Banegát, José Sosát, valamint Fabian Rinaudót mellőzi majd.

A kiváló képességű csatársorban a 30 fős kerethez képest Sabella döntése nyomán egy változás történt, Franco Di Santo, a Werder Bremen támadója ugyanis nem utazik a vb-re.

Az argentinok Bosznia-Hercegovinával, Iránnal és Nigériával szerepelnek majd azonos csoportban.

A 23 fős argentin keret:

kapusok:
Sergio Romero (Sampdoria), Mariano Andújar (Catania), Agustín Orión (Boca Juniors)

védők:
Pablo Zabaleta (Manchester City), Federico Fernández (Napoli), Ezequiel Garay (Benfica), Marcos Rojo (Sporting Lisbon), Hugo Campagnaro (Inter Milan), Martín Demichelis (Manchester City), José María Basanta (Monterrey)

középpályások:
Javier Mascherano (Barcelona), Fernando Gago (Boca Juniors), Lucas Biglia (Lazio), Ricardo Álvarez (Internazionale), Augusto Fernández (Celta Vigo), Ángel Di María (Real Madrid), Maxi Rodríguez (Newell's Old Boys), Enzo Pérez (Benfica)

csatárok:
Lionel Messi (Barcelona), Gonzalo Higuaín (Napoli), Sergio Agüero (Manchester City), Rodrigo Palacio (Internazionale), Ezequiel Lavezzi (Paris Saint-Germain)

Címlapról ajánljuk
Gyulay Zsolt: felejthetetlen hangulat lesz a téli olimpián, bízhatunk magyar pontszerzésekben

Gyulay Zsolt: felejthetetlen hangulat lesz a téli olimpián, bízhatunk magyar pontszerzésekben

A Magyar Olimpiai Bizottság elnöke a Sándor-palotában tartott eskütétel után az InfoRádióban azt mondta, a 15 magyar résztvevő közül az Eb-bronzérmes Pavlova Maria, Sviatchenko Alexei műkorcsolyázó párosnak és a rövid pályás gyorskorcsolyázóinknak van a legnagyobb esélyük arra, hogy pontszerző helyen végezzenek a február 6-án kezdődő milánói-cortinai játékokon.

Kovács Erik: a mi éghajlatváltozásunkban lesz egy újabb éghajlatváltozás

Grönland extrém módon olvad, a nyári hőmérsékletben 8-10 Celsius-fokos anomáliák vannak. A 2040-es években már tízből egy esztendőben jégmentessé válik nyaranta a sarki terület – erről is beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában Kovács Erik, a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×