357.07
68854.65
2024. május 17. péntek Paszkál

Nem volt jó otthon lenni

A Dortmund nyert az Arsenal ellen Londonban, ellenben a Chelsea meg a Schalkét verte Németországban. A Barcelona a visszatért Messi góljával 1-1-re végzett Milánóban. A nyolc mérkőzésen egyetlen hazai győzelem született a BL keddi játéknapján.

Szalai Ádám nincsen a Schalke kezdő csapatában, a kispadra került. Kevin-Prince Boateng a "kinevezett" ék a Chelsea ellen. A londoni Kékeknél Mata, Eto'o, David Luiz, Eto'o és Mikel is a padon ül.

Fernando Torres a negyedik labdaérintéséből gólt szerzett Gelsenkirchenben. Lampard szöglete után Ivanovics továbbfejelte a labdát, Torres pedig közelről bestukkolta. Schalke-Chelsea 0-1
Vezet a Milan a Barcelona ellen! A 6. percben Sulley Muntari még csak lesgólt lőtt, a kilencedikben azonban az egykori Real Madrid-játékos, a brazil Robinho megszerezte a vezetést. A katalán védők hibája után Kaká pontos passzából Robinho lőtt Victor Valdés kapujába. AC Milan-Barcelona 1-0
A másik spanyol jobban áll: Raúl García gólt szerzett Bécsben. FK Austria-Atlético 0-1
Előnyben a Borussia Dortmund is, szinte biztos, hogy az lőtte, akitől kevesen várták. Az örmény Henrik Mkitarjan juttatta előnyhöz a BL-döntőst. Az előzmény: Aaron Ramsey eladta, Robert Lewandowski megjátszotta a labdát.  Arsenal-Borussia Dortmund 0-1
Ezen mérkőzése sem múlik el az Atléticónak Diego Costa gólja nélkül. Bécsben már kétgólos előnyben Diego Simeone együttese. FK Austria-Atlético 0-2
Messi nem engedte, hogy túl sokáig lelkesedjen a milánói publikum. Egy kontrából kiegyenlített. AC Milan-Barcelona 1-1
Minden pályán túljárnak az első félórán, ha úgy tetszik, a mérkőzések egyharmadán. A hazai szurkolóknak eddig kevés öröm jutott, a nyolc pályaválasztóból csak a Milan szerzett gólt, de az olaszok sem vezetnek.
Olivier Giroud megszerezte az Arsenal kiegyenlítő gólját. Arsenal-Borussia Dortmund 1-1
Jose Maria Callejon kihasználta a marseille-i védelem hibáját,. vezet a Napoli. Olympique Marseille-SSC Napoli 0-1
A Celtic megérdemelten jutott vezetéshez az Ajax ellen. James Forrest gólra váltott egy tizenegyest. Celtic-Ajax 1-0
A második félidők első gólja Bukarestben esett, a Basel Marcelo Diaz révén szerzett vezetést. Steaua-Basel 0-1
Az Atlético gálázik. Diego Costa újra. FK Austria-Atlético 0-3
Az izraeli Biram Kajal növelte a Celtic előnyét. Celtic-Ajax 2-0
Továbbra is jobban megy a vendégcsapatokban. A Stade Vélodrome-ban Duvan Zapata gólja biztossá tette a Napoli előnyét. Olympique Marseille-SSC Napoli 0-2
Fernando Torres BL-specialista. A Chelsea-ben századszor a kezdő csapatban szereplő világ-, Európa-bajnok, BL-győztes, EL-győztes csatár másodszor is bevette a német kaput. Schalke-Chelsea 0-2
Robert Lewandowski az elején kialakított egy gólhelyzetet, amelyből vezetést szerzett a Dortmund. Most lőtt egy gólt. Arsenal-Borussia Dortmund 1-2.
Leandro góljával kiegyenlített a Steaua, nagy szívességet téve a Schalkénak.Steaua-Basel 1-1
A 6. perc óta emberhátrányban játszó FC Porto ellen Kerzsakov megszerezte a vezetést. Porto-Zenit 0-1
A Chelsea ünnepelhet. Noha a 71. perc óta Szalai Ádám is a pályán van, a londoniak szereztek újabb gólt. Hazard alakította az állást. Schalke-Chelsea 0-3
Marseille-ben izgalmas a végjáték: Abedi Ayew szépített. Olympique Marseille-SSC Napoli 1-2

Politológus a Fico-merényletről: elkezdhetünk hozzászokni az ilyesmihez

A szlovákiai társadalom hosszú ideje nagyon feszült, és a politikusok a merénylet után is inkább hergelnek, mintsem nyugtatnak – mondta az InfoRádióban a szlovákiai Fórum Intézet elnöke. Öllös László politológus, filozófus szerint a kampány hátralévő része a Robert Fico elleni támadásról szól majd, és a meglőtt kormányfő pártjának támogatottsága növekedni fog.
2024.05.17. péntek, 18:00