Infostart.hu
eur:
379.17
usd:
319.44
bux:
130202.21
2026. február 13. péntek Ella, Linda

Világcsúcs-döntés a berlini maratonon

Világcsúccsal nyerte meg a kenyai Wilson Kipsang vasárnap a 40. Berlin Marathont.

A 31 éves atléta 2:03:23 óra alatt teljesítette a 42,195 kilométeres távot, ezzel megdöntötte honfitársának, Patrick Makaunak a 2011. szeptember 25-én - ugyancsak a német fővárosban - felállított rekordját (2:03:38). Makau térdproblémái miatt visszalépett a berlini részvételtől.

"Azt hiszem, tudok még ennél is gyorsabban futni" - jelentette ki a győzelméért 40 ezer, a csúcsdöntésért pedig további 50 ezer eurót bezsebelő Kipsang, aki a 37. kilométernél rázta le két honfitársát, Eliud Kipchogét és Geoffrey Kipsangot.

A nőknél a szintén kenyai Florence Kiplagat nyert, harmadikként a 41 éves német Irina Mikitenko ért célba. A versenyen mintegy 40 ezren indultak el.

Címlapról ajánljuk
Sorban álltak az érvek a cukrászdák bevonására az 5+1 akciótervbe

Sorban álltak az érvek a cukrászdák bevonására az 5+1 akciótervbe

Erdélyi Balázs, a Magyar Cukrász Ipartestület szakmai elnöke az InfoRádióban részletezte: akár bérre, akár gépek megújítására fordíthatják a forrásokat, mindenképpen kulcsfontosságú segítséget kapnak a kormányzattól; vékony a határ, hogy a cukrászda üzemeltetése megtérüljön, de a vásárló távolmaradjon az árakat látva.

„A liberális demokrácia kezdi felzabálni saját magát” – Schiffer András az Arénában

Anti-imperialistaként kutyakötelessége az embernek tiltakozni az ellen, hogyha valaki azt gondolja, egy meghatározó ország elnökeként elrendezheti más országok sorsát, de azzal sem ért egyet, hogy Donald Trumppal ellentétben az európai politikában a döntések nem megszemélyesíthetők. Schiffer András ügyvéd, korábbi országgyűlési képviselő, az LMP alapítója és korábbi társelnöke beszélt erről az InfoRádió Aréna című műsorában.
inforadio
ARÉNA
2026.02.13. péntek, 18:00
Hidasi Judit
japanológus, a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem professor emeritája
Elromlott a hangulat Amerikában, ismét ütötték a szoftvercégeket, estek a nemesfémek is

Elromlott a hangulat Amerikában, ismét ütötték a szoftvercégeket, estek a nemesfémek is

A japán Nikkei és a dél-koreai Kospi index is új történelmi csúcsra emelkedett ma, a nyitás után pluszba lendültek az európai és az amerikai piacok is. A befektetők elsősorban a vállalati gyorsjelentésekre és a délután megjelenő amerikai makroadatra figyelnek, a heti friss munkanélküli segélykérelmek számáról kapunk mag friss statisztikát. A magyar tőzsdén az OTP és a Magyar Telekom nagyot emelkedett. Estére elromlott a hangulat Amerikában, ismét ütötték a szoftvercégeket, de az aranyat és az ezüstöt is. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×