Infostart.hu
eur:
385.16
usd:
330.71
bux:
119389.86
2026. január 14. szerda Bódog

Sidi Péter világcsúcsot ért el

Sidi Péter az alapversenyben világcsúcsot ért el, a döntőben végül a nyolcadik helyen végzett a férfi légpuskások között a Fort Benningben zajló sportlövő Világkupa-versenyen.

Az amerikai viadal honlapja szerint a szám háromszoros magyar Európa-bajnoka, illetve világbajnoki ezüstérmese a 60 lövéses alapversenyt 631,9 körös új rekorddal zárta, s óriási fölénnyel lett a legjobb. Az eddigi csúcsot az olasz Niccolo Campriani tartotta 631,3 körrel.

Az új szabályok szerint ugyanakkor a nyolc finalista eredményét a döntő előtt törlik, s ott mindenki tiszta lappal indul. A komáromi lövő ennek az új rendszernek lett most az áldozata, mivel hiába volt a jó alap, a fináléban elsőként, nyolc lövés után ő esett ki.

A számot a kínai Jang Hao-zsan nyerte meg.

Címlapról ajánljuk
A német vasút friss ellensége: „a sík terep”

A német vasút friss ellensége: „a sík terep”

Nyáron a hőség, télen a hó. A közös nevező a szélsőséges időjárás, amelynek következtében a nagy hagyományokkal rendelkező német vasút, a Deutsche Bahn a legnépszerűbből a legnépszerűtlenebb tömegközlekedési eszközzé vált. A politika és a szakmai szövetségek most magyarázatot követelnek.

Kaiser Ferenc a sorkatonaságról: nem ördögtől való dolog, számos előnye van

A modern harcászati eszközök korában is fontos szerepe van a honvédségi élő erőnek, amelyet nemcsak a harctéren, hanem vis maior helyzetekben is be lehet vetni – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense. Úgy véli, az orosz–ukrán háború menetétől és az Egyesült Államok politikai hozzáállásától is függ, hogy a jövőben hány ország dönt úgy a horvátokhoz hasonlóan, hogy be- vagy visszavezeti a sorkatonaságot.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
Hamarosan megérkezik a levél: kiderül, mennyivel járhatsz jobban, ha másik számlacsomagot választasz

Hamarosan megérkezik a levél: kiderül, mennyivel járhatsz jobban, ha másik számlacsomagot választasz

Január végéig kapják meg a lakossági ügyfelek bankszámlájuk éves díjkimutatását hitelintézetüktől. A Magyar Nemzeti Bank kezdeményezésére idén először a bankok ebben a küldeményben hívják fel a figyelmet a fogyasztók konkrét bankolási szokásai alapján ajánlott kedvezőbb árazású számlacsomagra is, amelyre átszerződve évi akár több tízezer forint spórolható. Erről a jegybank elnöke áprilisban állapodott meg a Magyar Bankszövetséggel, a lakossági pénzügyi szolgáltatások díjainak csökkentése és a számlaváltások ösztönzése érdekében - emlékeztetett a jegybank.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×